• Europejski dzień języków obcych

• 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Również w naszej szkole zorganizowano atrakcje z tym związane. Klasy sprawdzały swoją wiedzę podczas quizu językowego w kategoriach klas I-III oraz IV-VIII. Najlepsze okazały się klasy: 3b, 5a i 5c. Drugie miejsca zajęły odpowiednio: 3a i 2a oraz 7a i 7b. Gratulujemy! Uczyliśmy się również powitań w różnych językach. Każda klasa przygotowała powitanie w innym języku.

Językowa zabawa jest super

• Samorząd szkolny

• W piątek 22 września uczniowie wybrali swoich przedstawicieli do samorządu szkolnego. Wcześniej kandydaci prowadzili kampanię wyborczą, przygotowali plakaty oraz programy wyborcze, ż którymi można się było zapoznać przed oddaniem głosu do urny. Wyniki wyborów:

przewodnicząca szkoły: Oliwia Gaj,

zastępcy: Dariusz Olejnik i Nataniel Michura.

Opiekunami samorządu zostały wybrane Panie: Magdalena Miszczak, Małgorzata Bara, Katarzyna Madeja, Monika Wawrzyczek. Gratulujemy wszystkim!

• Zajęcia na Uniwersytecie Śląskim

• Uczniowie klas 7a, 7b i 8a odwiedzili Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego

Brali udział w cyklu wykładów "Z Najlepszymi przez Naukę"

Wysłuchali i aktywnie uczestniczyli w wykładach z chemii i fizyki:

"Ogień – magia, chemia i alchemia"

”Poruszająca elektryczność”

„Odkrywanie zaskakujących faktów w codziennych materiałach”

Już myślimy o kolejnym naukowym wydarzeniu

• Głosowanie na MDP Góra

• Nie zwalniamy tempa! Nasza młodzież bierze udział w kolejnym projekcie-marszałkowskim "Aktywne Wakacje z młodzieżą MDP Góra dla dzieci i młodzieży z gminy Miedzna", jednak żeby on się udał potrzebujemy Waszej pomocy w trakcie głosowania

Żeby zagłosować trzeba wybrać ZADANIA W PODREGIONIE 2 i oddać głos na naszą drużynę.

LINK DO GŁOSOWANIA https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/start