• Jak spędzamy czas w świetlicy

• Mija już drugi miesiąc w świetlicy. W tym roku nasze zajęcia odbywają się w dwóch salach a kiedy jest sprzyjajaca pogoda bawimy się na podwórku. Rozwijamy nasze zdolności plastyczne, gry i zabawy nas integrują i uczą wyrozumiałości.

• Koncert edukacyjny

• Najstarsi uczniowie byli na koncercie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Uczniowie mieli okazję posłuchać utworów Grażyny Bacewicz, Mieczysława Wajnberga, Karola Szymanowskiego oraz Witolda Lutosławskiego.

Wspaniałe miejsce, niezapomniane muzyczne przeżycie!

• Udział w CodeWeek

• Październik to miesiąc kodowania. W corocznym CodeWeek uczestniczyły w tym roku przedszkolaki z grupy OA. Poprzez zabawę uczyły się kodować kolorami, poruszać na planszy szachowej oraz odnajdywać kody we właściwym miejscu. Zajęcia bardzo się przedszkolakom podobały, dlatego ćwiczenia z tego zakresu będą kontynuowane w trakcie roku szkolnego.

• Wizyta w bibliotece

• Grupy zerowe z naszej szkoły odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Woli. Podczas czytania książki „Operacja Jednorożec” zabawili się w małych detektywów i z pomocą ogromnej lupy rozwiązywali zaproponowane zagadki. Na koniec wykonali legitymacje prywatnego detektywa. Dziękujemy paniom z biblioteki za ciekawe zajęcia.

• Dzień poczty polskiej

• W październiku obchodzimy Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji dzieci z oddziału zerówek wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. Zwiedziły pomieszczenie, w którym znajdują się okienka pocztowe oraz sortownię, w której segreguje się listy. Dowiedziały się, jaką drogę musi pokonać list, aby dotrzeć od nadawcy do adresata. Poznały zawód urzędnika pocztowego oraz zakres usług wykonywanych na poczcie.

• Święto patrona szkoły - św. Jana Pawła II.

• W poniedziałek 16 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto patrona szkoły - św. Jana Pawła II.

Dokładnie w 45 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Ojca Świętego, rozpoczęliśmy uroczystość od udziału całej społeczności szkoły we Mszy świętej w kościele p.w. Matki Bożej Piekarskiej. Następnie uczniowie w klasach zapoznawali się z życiem i pontyfikatem naszego patrona, pracując wspólnie metodą projektu.

Odświętną atmosferę tego dnia podkreśliły galowe stroje uczniów oraz przepyszne kremówki papieskie, którymi częstowaliśmy się na zakończenie zajęć w klasach.

• Ślubowanie klas pierwszych

• 13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klas pierwszych. Uczniowie klas trzecich przygotowali część artystyczną. Pasowania na ucznia dokonała Pani Dyrektor Aleksandra Halat. Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas lekcyjnych, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek i rogi obfitości wypełnione słodkościami. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie drobnych prezentów zakupionych przez rodziców.

• Wycieczka edukacyjna

• 9 października klasa ósma wyjechała na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Auschwitz-Birkenau. Uczniowie zwiedzili jeden z największych obozów zagłady, w którym życie straciło ponad milion osób. Z uwagą słuchali pani przewodnik, która przedstawiła fakty z życia obozowego. Samo miejsce oraz eksponaty muzealne zrobiły na nich ogromne wrażenie.

Panująca tego dnia aura podkreśliła przygnębiający klimat oglądanych miejsc. Z pewnością była to niezapomniana lekcja historii.

• Spektakl "Baśnie tysiąca i jednej nocy".

• 19 września dzieci z klas I-III wybrały się na wycieczkę do Oświęcimskiego Centrum Kultury na spektakl pt. "Baśnie tysiąca i jednej nocy". Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami. Oglądając przedstawienie, dzieci doświadczyły wielu przeżyć. Z zainteresowaniem śledziły losy króla Szahrijara i królowej Szeherezady, żeglarza Sindbada, rozbójnika imieniem Ali Baba i wielu innych bohaterów. Uwagę przyciągały niezwykłe stroje, efekty akustyczne i wesołe piosenki. Gromkie brawa na koniec spektaklu były dowodem na to, że sztuka bardzo podobała się widzom. Mimo brzydkiej, deszczowej pogody wyjazd okazał się wspaniałym przeżyciem dla dzieci i wychowawców