• Dzień Pluszowego Misia

• W naszej szkole zagościły misie. Z okazji Dnia Pluszowego Misia, który jest obchodzony na całym świecie 25 listopada, klasy przygotowały wystawy ulubionych misiaczków. Było kolorowo i wesoło.

Pamiętajcie! W poniedziałek ogłoszone będą wyniki konkursu na najlepszą dekorację.

• Spektakl profilaktyczny

• W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Woli klasy I - IV uczestniczyły w spektaklu profilaktycznym „Wyliczanki Pana Mola”. Natomiast klasy V - VIII brały udział w profilaktycznym przedstawieniu teatralnym „Nasza Klasa”. Tematyka przedstawień z elementami warsztatów profilaktycznych obejmowała profilaktykę uzależnień, przemoc wśród uczniów, agresję werbalną, relacje rówieśnicze, rozwiązywanie konfliktów bez użycia siły.

• Mistrz tabliczki mnożenia

• 17.11.2023 r. w naszej szkole odbył się konkurs tabliczki mnożenia dla klas trzecich. O tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia rywalizowali najlepsi matematycy z klasy 3a i 3b. Celem konkursu było rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych, wdrażanie do logicznego myślenia. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci z klas trzecich dowiodły, że są bezkonkurencyjne, a szybkość wykonania zadań była niesamowita!

• Biało czerwone

10 listopada uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdego Polaka. Dzieci z grup 0A i 0B przygotowały akademię, w której uczestniczyły wszystkie przedszkolaki. Nie zabrakło wierszy, piosenek, barw biało-czerwonych oraz symboli narodowych. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny, który stał się prawdziwą lekcją historii i patriotyzmu. Po akademii zostały wręczone nagrody konkursu plastycznego pt. „Polska moim domem”. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród.

• Wolontariusze

1 listopada 2023 uczniowie naszej szkoły: Oliwia Gaj, Oliwia Bochenek, Marcin Bitner, Filip Wiertel, Nadia Płoskońska, Natalia Wojtyczka, Jan Górczok i Daniel Krawczyk kwestowali przy cmentarzu w Górze. Pod opieką wolontariuszy Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie zbierali pieniądze na bieżącą działalność hospicjum.

Hospicjum Św. Ojca Pio

• "Witaminki"

• Zerówki dołączyły do projektu edukacyjnego „Witaminki”, który promuje zdrowe nawyki żywieniowe. Dyniowe wyzwanie już za nami! W ramach projektu dzieci poznały różne rodzaje dyń, wysłuchały wesołego opowiadania z dynią w roli głównej, wykonały piękne prace plastyczne. Nie zabrakło piosenki i bajki edukacyjnej. Tego dnia w menu stołówkowym była pyszna i zdrowa zupa dyniowa!

#witaminki

BLIŻEJ PRZEDSZKOLA - wychowanie i edukacja

• Dzień bez plecaka

• 3 listopada był dniem bez plecaka w naszej szkole. Uczniowie spakowali książki i zeszyty do pudeł, worków, pojemników, poszewek, walizek, pokrowców a nawet przenośnych lodówek i do pufy. Pomysłowość uczniów była w tym dniu jak zwykle na medal. Mamy nadzieję, że wszyscy się dobrze bawili!

• Wycieczka do Warowni

• Dzieci z naszych zerówek były na wycieczce w Warowni Pszczyńskich Rycerzy. Podczas zajęć z animatorami, w średniowiecznych strojach, piekły chleb, brały udział w zabawach ruchowych oraz uczyły się dawnego tańca. Chłopcy zostali mianowani na rycerzy, a dziewczynki na księżniczki. Wycieczka była udana, pełna uśmiechu i radości!

W październiku dzieci z grup OA i OB odwiedziły Komendę Policji w Woli. Celem spotkania było zapoznanie z pracą policjantów. Funkcjonariusz oprowadził gości po budynku komendy, pokazał policyjny sprzęt, rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa, a także odpowiadał na liczne pytania. Jednak największą atrakcją okazała się możliwość „posiedzenia” w radiowozie policyjnym. Bardzo dziękujemy panu Policjantowi za ciekawe zajęcia.

• Wycieczka do Parku Trampolin

26 października uczniowie klas czwartych uczestniczyli w wycieczce do Parku Trampolin "Parabola" w Czechowicach-Dziedzicach.

Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w parku okazał się dla uczniów świetną zabawą. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.