Aktualności
Zapraszamy na piknik świąteczny
Pomoc dla Hospicjum św. Ojca Pio
Dzieci przychodzące na świetlicę zaangażowały się w pomoc Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie i przygotowały świąteczne ozdoby na kiermasz. Wspólnej pracy towarzyszyły rozmowy na temat wolontariatu i zaangażowania w akcje społeczne, w czasie których można nieść pomoc potrzebującym.
Kiermasz odbywa się w siedzibie hospicjum przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 1A w Pszczynie w godzinach od 8 do 16 aż do 20 grudnia. Serdecznie zachęcamy do wsparcia podopiecznych tej placówki.
Gratulacje!
Gminny Konkurs Regionalny
27 listopada uczniowie kl. VB - Kuba Kobiałka, Janek Lewandowski i Szymon Sudoł - reprezentowali naszą szkołę w konkursie regionalnym "Znom, wiym, przaja".
Chłopcy odpowiadali m.in. na pytania związane z naszą gminą, ubierali manekin w śląski strój, rozpoznawali przedmioty po dotyku. Przede wszystkim jednak świetnie się bawili, poszerzając przy okazji wiedzę o naszej małej ojczyźnie.
Walka była wyrównana i zakończyła się sukcesem! Uczniowie zajęli I miejsce. Gratulujemy!
Mój pluszowy miś
Rozdaliśmy nagrody w konkursie literackim oraz plastycznym "Mój pluszowy miś".
Jury miało trudne zadanie wyłonienia zwycięzców spośród ponad 100 prac konkursowych. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek. Dziękujemy sponsorom oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.
Samorząd Uczniowski
Wyjazd do teatru
25 i 26 listopada klasy 1-3 uczestniczyły w wycieczce do Teatru Żelaznego w Katowicach, gdzie miały przyjemność obejrzeć musical "Grinch".
Uczniowie zapoznali się ze świetną grą aktorów i wczuli się w świąteczny klimat. Po spektaklu odbyła się lekcja, podczas której jeden z aktorów przybliżył dzieciom świat teatru.
Dzień pluszowego misia
W naszej szkole było wesoło i kolorowo ze względu na Dzień Pluszowego Misia oraz Dzień bez Plecaka . Podczas pakowania książek do szkoły uczniowie wykazali się wyobraźnią. Gratulujemy pomysłów!
Konkurs
Cyberbezpieczeństwo
18 listopada uczniowie klasy 6c - Marta Krupa i Mikołaj Botor -reprezentowali naszą szkołę w II Gminnym Konkursie o Cyberbezpieczeństwie "Jeden z Dziesięciu". Gratulujemy dużej wiedzy na tak ważny temat.
Dzień czystego powietrza
14 listopada, obchodziliśmy „Dzień czystego powietrza”. Dzień, który ma uzmysławiać wszystkim nam jak ważne jest powietrze. Ma powodować walkę o czyste powietrze oraz uświadamianie nam jak poważne konsekwencje dla zdrowia i środowiska powoduje jego zanieczyszczanie czyli popularnie zwany smog.
Uczniowie na lekcjach informatyki, śledzili mapę z czujnikami jakości powietrza https://esa.nask.pl/ i przypominali jak sami możemy dbać o czyste powietrze.
Mistrzowie Tabliczki Mnożenia
Dziecko, które zna tabliczkę mnożenia, ma łatwiej w nauce matematyki na wyższych poziomach i może szybciej i sprawniej rozwiązywać zadania i problemy. Znajomość tabliczki mnożenia pomaga także w nauce innych przedmiotów, takich jak fizyka, chemia, biologia czy informatyka.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w tym roku przypada na 15 listopada. Dlatego dzisiaj uczniowie klasy 3 b na lekcji matematyki, w formie zabawowej utrwalali zdobyte umiejętności mnożenia i dzielenia. W małych zespołach mieli do rozwiązania 10 zadań. Okazało się, że przed niektórymi jeszcze dużo pracy. Ale są też i tacy, dla których mnożenie nawet w zakresie 100 nie stanowi problemu. Wykazali się nie tylko umiejętnościami, ale też dobrą współpracą. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom Mistrza Tabliczki Mnożenia.
#niepodległadohymnu
Muzeum Auschwitz-Birkenau
6 listopada odbyła się wycieczka klas ósmych do Muzeum Auschwitz-Birkenau. Uczniowie poznali niezwykle trudną historię tego miejsca. Przewodnicy opowiadali m.in. o warunkach życia obozowego, bezwzględnym traktowaniu więźniów, sytuacji dzieci. Można było zobaczyć rzeczy osobiste oraz portrety pomordowanych. Ten dzień na pewno zapadnie w pamięć wszystkim uczestnikom wyjazdu.
Dzień postaci z bajek
Kolorowo i wesoło . Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w Dniu Postaci z Bajek!
Certyfikat Code Week 2024
Z życia świetlicy szkolnej
W szkolnej świetlicy zawsze coś się dzieje. Wspólnie odrabiamy lekcje i wykonujemy prace plastyczne. Korzystamy z zabawek i gramy w gry. Ostatnio też przeprowadzaliśmy proste eksperymenty. Dzięki nim stworzyliśmy między innymi barwne obrazy na mleku i najprawdziwszy huragan w słoiku.
Lekcja dotycząca zbrodni katyńskiej
24 października klasy ósme wzięły udział w warsztatach dotyczących zbrodni katyńskiej. Uczniowie przypomnieli sobie okoliczności tego wydarzenia, a następnie przeprowadzili detektywistyczne dochodzenie, którego celem było ustalenie tożsamości ofiar.
Zajęcia w bibliotece
W ostatnim dniu października nasi pierwszoklasiści odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Woli. W trakcie spotkania nauka przeplatała się z zabawą. Dzieci wykonały prace plastyczne i bezbłędnie rozwiązały krzyżówkę nawiązującą do wysłuchanego opowiadania. Dziękujemy za wspaniałą lekcję i liczymy na kolejne zaproszenie!
„Dzieci z Bullerbyn” w Teatrze Małym w Tychach.
Uczniowie klasy 2a i 3 b zobaczyli wspaniałą inscenizację kultowej książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” w Teatrze Małym w Tychach.
Perypetie bohaterów zostały zaprezentowane przez dzieci wyłonione w drodze castingu. Przez wiele miesięcy uczestniczyli oni w intensywnych warsztatach teatralnych, prowadzonych przez Annę Białoń – edukatorkę teatralną i reżyserkę tego przedstawienia. W role dorosłych postaci wcielili się zawodowi aktorzy. Ta wyjątkowa obsada oraz piosenki napisane specjalnie dla Teatru przeniosły naszych uczniów w świat radosnego dzieciństwa, gdzie cieszy każdy, nawet najmniejszy upominek losu, a niewinne żarty i pomysłowe zabawy, powodują uśmiech na twarzy każdego z uczestników tego wyjątkowego spotkania.
Wiele ciekawostek na temat aktorów i inscenizacji mogliśmy się dowiedzieć na spotkaniu z panią reżyser po spektaklu.
Letni powiew muzyki poważnej
„W blasku południa” to tytuł koncertu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, którego miała okazję wysychać kolejna grupa uczniów naszej szkoły. Tym razem wysłuchaliśmy muzyki bałkańskiej, włoskiej i hiszpańskiej.
Orkiestrą dyrygował maestro Dawid Runtz
Prezentowane utwory to:
Jakov Gotovac - Sinfonischer Kolo op. 12
Ottorino Respighi - Pinie rzymskie, cz. I i III
Jules Massenet - Suita baletowa z opery Le Cid
W piątek w Katowicach towarzyszyła nam także przepiękna pogoda, która wprowadziła nas, w zgodny z tematem muzyki, letni nastój.
Dzień Patrona
Z okazji obchodów Dnia Patrona uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie pt. "Mądre słowa Jana Pawła II". Z każdej klasy spłynęły piękne prace plastyczne.
I miejsce - Marcel Pawełczyk, klasa 2a
II miejsce - Paweł Bejma, klasa 1c
III miejsce - Emil Kałuża, klasa 2a.
Jury było pod wrażeniem prac i postanowiło nagrodzić cztery prace wyróżnieniem: Amelię Pucher, Zuzannę Kołodziej, Wiktorię Zatycką oraz Hannę Buliszak. Pozostali uczestnicy konkursu również zostali nagrodzeni za swój trud i chęci. Nie zabrakło też ulubionych kremówek Jana Pawła II, które dodatkowo osłodziły ten dzień.
Archiwum Aktualności