Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Woli rozpoczęły cykliczne zajęcia dla dzieci z grupy ,,0'' a i ,,0'' b. Przedszkolaki wysłuchały bajki o przygodach dwóch małych lisków i borsuka. Nauczyły się rozpoznawać tropy tych zwierząt, poznały ich zwyczaje i wysłuchały ciekawostek na ich temat. Na koniec zajęć dzieci otrzymały kopię lisich i borsuczych tropów.
Aktualności
ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE
ZAJĘCIA PLASTYCZNE 3B
W czasie zajęć uczniowie klasy 3B rozmawiali na temat bogactw naturalnych ziemi, między innymi o węglu i soli. Na zajęciach plastycznych wykonali rysunek węglem oraz stworzyli piękne dekoracje w butelce z kolorowej soli.
KOMUNIKAT
Zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra informuję, że od 01.02.2021 r. zajęcia w klasach I – III odbywają się stacjonarnie, natomiast nauka zdalna dla klas IV – VIII została przedłużona do 14.02.2021 r.
Oddziały przedszkolne „0” oraz przedszkole nadal pracują w trybie stacjonarnym.
Wszystkie zajęcia stacjonarne odbywają się z zachowaniem reżimu sanitarnego.
z poważaniem
Sebastian Pyjas
PRZEDSZKOLAKI W ŚWIECIE TECHNOLOGII
Uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Woli z oddziału 0a przystąpili do Ogólnopolskiego projektu pt „TECHNIKOLUDEK CZYLI PRZEDSZKOLAK W ŚWIECIE TECHNOLOGII".
Głównym celem projektu jest rozwijanie kompetencji kluczowych poprzez wprowadzenie dziecka w świat technologii oraz rozwijanie współpracy między nauczycielami z różnych przedszkoli w całej Polsce.
"MAŁA KSIĄŻKA-WIELKI CZŁOWIEK"
W piątek 22 stycznia nasi pierwszoklasiści w bibliotece szkolnej otrzymali prezenty - wyprawki czytelnicze.
W skład takiego pakietu wchodzą:
- „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D.Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;
- „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;
- Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.
Już od trzech lat Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” obdarowuje najmłodszych czytelników i ich rodziców wyjątkowymi Wyprawkami Czytelniczymi. Po książkach dla niemowląt i przedszkolaków w tym roku przyszedł czas na pierwszoklasistów.
Za sprawą przygotowanej specjalnie książki zapraszamy najmłodszych uczniów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
Ogólnopolski Program Edukacyjny „Działaj z imPETem”
W roku szkolnym 2020/2021 dzieci z grupy ,,0''a przystąpiły do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Działaj z imPETem!”. Jest to projekt, w którym uczymy się, jak segregować odpady i dlaczego warto to robić.
Edukując uczniów, jesteśmy w stanie krzewić Eko postawy i tworzyć Eko nawyki już od najmłodszych lat. Segregacja odpadów przyczynia się do zmniejszana zanieczyszczania środowiska. Dzięki niej część odpadów zyskuje drugie życie, stając się surowcami wtórnymi, które można ponownie wykorzystać, a to pozwala oszczędzić surowce naturalne.
Dzieci poznały przygody śmieciarki Mieci i jej przyjaciela - imPETa, z wielką chęcią zaangażowały się osobiście w segregowanie odpadów. Poprzez zabawę nauczyły się, do których pojemników należy wyrzucać poszczególne rodzaje śmieci. Najwięcej radości sprawiło żywiołowe i baaardzo:) głośne zgniatanie plastikowych butelek- oczywiście nie tylko rączkami :).
PODZIĘKOWANIA
Szanowni Państwo,
w załączeniu przekazujemy podziękowanie za udział w III edycji akcji „Razem na Święta”.
Podsumowanie inicjatywy znajdą Państwo w komunikacie dostępnym na stronie MEiN
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ponad-12-tys-zgloszen-w-akcji-razem-na-swieta--dziekujemy.
Z poważaniem
Anna Ostrowska
Zastępca Dyrektora
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji i Nauki
„MOGĘ ZATRZYMAĆ SMOG-PRZEDSZKOLAKU ZŁAP ODDECH”
Z przyjemnością informujemy, iż nasze przedszkole zakwalifikowało się do udziału w kampanii „MOGĘ ZATRZYMAĆ SMOG-PRZEDSZKOLAKU ZŁAP ODDECH” i otrzymało dwa oczyszczacze powietrza, które uzdatniają powietrze w salach przedszkolnych.
Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów, w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie oraz zaktywizowanie nauczycieli przedszkolnych w zakresie tematyki antysmogowej dot. zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza, sposobów zapobiegania niskiej emisji i unikania ekspozycji na zanieczyszczenia.
Kampania edukacyjno–informacyjna, została sfinansowana ze środków Samorządu Województwa Śląskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Ważna informacja!
Do Rodziców oraz Uczniów
Zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra informuję, że od poniedziałku 18.01.2021 r. zostają wznowione zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I – III szkół podstawowych. (Wejście od strony placu zabaw).
Klasy IV – VIII w dalszym ciągu uczą się zdalnie do 29.01.2021 r.
Jednocześnie informuję, że oddziały przedszkolne „0” oraz przedszkole działają w trybie normalnym, bez zmian – stacjonarnie.
Wszystkie zajęcia stacjonarne odbywać się będą z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Informuję również, iż zajęcia online będą odbywały się przez platformę Ms Teams oraz dziennik elektroniczny.
z poważaniem
Sebastian Pyjas
Udało się! Zebrano pieniądze na terapię genową dla Maciusia
Historia Maciusia poruszyła już setki tysięcy osób. Dotarła też do osób, które codziennie oglądamy na ekranach telewizorów i pierwszych stronach gazet.
Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Woli również przyłączyli się do akcji zbierania zakrętek dla Maciusia chorego na SMA. Zakrętki zostały przewiezione trzykrotnie do serca przy Starostwie Powiatowym w Pszczynie. 19 grudnia 2020 roku zawieźliśmy ostatnie zebrane worki. „Nakrętkowa” akcja dla Maciusia zakończyła się tuż przed Wigilią.
Również włączono się do akcji wystawiania na licytację upominków świątecznych, które zakończyły się powodzeniem a pieniądze przekazano na cel pomocy Maciusiowi.
Nadal chcemy pomagać, dlatego zbieramy zakrętki by pomóc Filipkowi. Wszystkim serdecznie dziękujemy za „wielkie serce” wypełnione po brzegi.
Magdalena Krzeszowiak
Renata Krawczyk
ŻYCZENIA
WIGILIA W ZERÓWCE
W dniu 21.12 2020 w grupie 0a i 0b od rana panowała radosna i ożywiona atmosfera. Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. Wspaniałym momentem było wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Na stole nakrytym białym obrusem nie zabrakło także słodkości. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.
KONKURS
Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się przede wszystkim z pięknie wystrojoną choinką. Niezbędnym elementem ubioru drzewka są w głównej mierze bombki. W okresie świątecznym widać dookoła wiele pięknych ozdób choinkowych. Jednak te, zrobione własnoręcznie mają szczególne znaczenie.
Dla przybliżenia i podtrzymania tradycji świąt Bożego Narodzenia w oddziałach zerówkowych został zorganizowany konkurs plastyczny „Najpiękniejsza bombka świąteczna”. Dzieci i rodzice żywo włączyli się w życie przedszkolne, gdyż na konkurs wpłynęło aż 28 prac! Wszystkie bombki były bardzo pomysłowe, oryginalne i niepowtarzalne.
Każdy uczestnik naszego konkursu otrzymał dyplom i nagrodę. Bardzo serdeczne dziękujemy za zaangażowanie naszych najmłodszych pociech i ich rodziców.
PÓŁKOLONIE ZIMOWE
Dokumenty (karta zgłoszenia, oświadczenie, regulamin) do pobrania w zakładce "Półkolonie"
MIKOŁAJKI W ZERÓWCE
4 grudnia 2020 roku do naszych oddziałów zerowych zawitał św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Mikołaj wręczył dzieciom prezenty i sprawił im wiele radości. Ten miło spędzony czas uświetniły piosenki oraz wspólna zabawa. Na koniec spotkania zrobiliśmy z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św.Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!
CZEKAJĄC NA MIKOŁAJA
W oczekiwaniu na św. Mikołaja, uczniowie młodszych klas (1b, 2b), postanowili umilić sobie czas robiąc mikołajkowe ozdoby. Ich prace można podziwiać w albumie fotograficznym.
DZIĘKUJEMY
W zeszłym tygodniu zakończyła pracę w naszej szkole przechodząc na zasłużoną emeryturę Pani Dorota Berkowska - wieloletni wicedyrektor i nauczyciel naszej szkoły.
Panią Berkowską wspominać będziemy jako osobę niezwykle oddaną szkole i uczniom, życzliwą koleżankę i świetnego nauczyciela.
W imieniu całej społeczności dziękujemy za 24 lata wspólnej pracy w naszej szkole. Życzymy, aby ten nowy etap w życiu był dla Pani równie satysfakcjonujący i ciekawy.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada w naszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli, oddziały zerówkowe uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym wesołym dniu na nasze przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych, konkursach, quizach. Na koniec zajęć wykonały pracę plastyczną i obejrzały bajkę pt."Miś Uszatek''. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.
W tym dniu świetowali również uczniowie klasy 2 b. Podczas zajęć poznali historię powstania pluszowej zabawki, wysłuchali fragmentu opowiadania A.A. Milne "Kubuś Puchatek", w którym głównym bohaterem jest sympatyczny miś. Na zakończenie zademonstrowali swoje misie wykonane z dostępnych materiałów (zdjecia w albumie).
POWSZECHNY SPIS ROLNY
Szkoła do hymnu
Dnia 10.11.2020r. o symbolicznej godzinie 11:11 do wspólnego śpiewania hymnu, przystąpił oddział przedszkolny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli. Inicjatorem akcji jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem inicjatywy jest zachęcenie dzieci do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.
Odśpiewanie hymnu było również podsumowaniem zajęć, których tematyka oscylowała wokół treści patriotycznych. Dzieci poznały historię powstania państwa polskiego oraz życiorysy kilku sławnych Polaków. Wykonane przez nich prace plastyczne, o tematyce patriotycznej, ozdobiły nasze przedszkole.
Archiwum Aktualności