LET’S RECITE
Konkurs LET’S RECITE wygrała Maja Gajewska w kategorii klas młodszych.
Karol Kloc i Szymon Buczek w kategorii klas starszych. Why don’t you try it!
LET’S RECITE
Konkurs LET’S RECITE wygrała Maja Gajewska w kategorii klas młodszych.
Karol Kloc i Szymon Buczek w kategorii klas starszych. Why don’t you try it!
Jeśli lubisz czytać książki, weź udział w konkursie czytelniczym i wykaż się dobrą znajomością trzech wybranych książek.
Najlepsi czytelnicy z klas III – VI dostaną zaproszenie na „Noc z Andersenem”.
Regulamin w zakładce BIBLIOTEKA.
5 listopada ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. W tym dniu przebieramy się za ulubionych bajkowych bohaterów.
Najlepsze, najciekawsze, najwspanialsze przebrania zostaną NAGRODZONE!!
Kto przebrany w tym dniu nie będzie pytany! Zdjęcia w Albumie fotograficznym
Samorząd Uczniowski
Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni to wspólna odpowiedzialność !!
Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa – Październik 2014 . W tym roku nasza szkoła przystąpiła do europejskiej kampanii propagująca szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni.
Kampania ECSM realizowana jest z inicjatywy Komisji Europejskiej przy współpracy z Europejską Agencją Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA) http://bezpiecznymiesiac.pl/
Zachęcamy do uczestnictwa! Rozwiąż quiz!
http://nisha.cert.pl/quiz
Uwaga!
W środę świętujemy dzień postaci z bajek! Oto prawidłowe tytuły:
W konkursie wzięło udział 27 uczniów. Aż 16 z nich odgadło prawidłowo wszystkie tytuły. W drodze losowania przyznano nagrody a pozostali uczestnicy otrzymali słodka niespodziankę. Gratuluję wszystkim uczestnikom.
Na ostatniej lekcji zajęć technicznych klasa VI a miała okazję sprawdzić się w roli szefów kuchni. Zadaniem każdego zespołu było przygotowanie zdrowych , smakowitych i apetycznych kanapek. Uczniowie przekonali się , że podczas sporządzania posiłków ważna jest estetyka, pomysłowość i higiena. Nagrodą za trud i wysiłek była wspólna degustacja przygotowanych kanapek. Kulinarne wyzwania okazały się wielką frajdą dla uczniów i z utęsknieniem czekają na następną okazję, aby sprawdzić swoich sił w kuchni.
W piątek 24 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość otwarcia oraz poświęcenia Kompleksu Sportowego w Woli. Uroczystości towarzyszyły obchody 60-lecia istnienia LKS Sokół Wola.
Uroczystość uświetnił występ zespołu "Kolorowa Tęcza", w którym tańczą uczniowie naszej szkoły.
Więcej informacji na stronie: http://www.miedzna.pl
W dniu 17. 10 2014 uczniowie klasy IV b mieli okazję zobaczyć w Gminnej Bibliotece Publicznej (Filia nr 2 w Woli) papugi hodowane przez pana Sebastiana Ulczoka. Dzięki temu poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą ras tych ptaków i sposobów prawidłowego dbania o nie. Wystawa bardzo się podobała.
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
W piątek, 24 października, klasa IVA odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Woli - filię nr 2. Uczniowie zostali zaproszeni w związku z 85 urodzinami Wandy Chotomskiej. Najpierw obejrzeli specjalną prezentację dotyczącą życia i twórczości sławnej poetki i pisarki, a następnie z zaangażowaniem przystąpili do wykonania kartki urodzinowej dla solenizantki, na której zredagowali życzenia. Wizyta na pewno zostanie w ich pamięci, tym bardziej, że utwory tej wspaniałej mistrzyni rymów są im doskonale znane.
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
Dnia 17.10.2014r. oddział przedszkolny został zaproszony do Gminnej Biblioteki Publicznej na wystawę papug. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały informacji o gatunkach hodowanych przez wystawcę, a następnie oglądały kolekcje papug. Kolorowe ptaki bardzo podobały sie dzieciom.
W naszej szkole wraz z nowym rokiem szkolnym ruszyła innowacja pedagogiczna dla uczniów klas 0 - III - "Edukacja przez szachy w szkole". Celem innowacji jest wsparcie edukacji matematycznej w kształceniu, rozwój wyobraźni przestrzennej dziecka, umiejętność skutecznego działania, wytrwałości w dążeniu do celów, odpowiedzialności, ponoszenia konsekwencji własnych decyzji, radzenie sobie ze stresem i porażką, szacunku do przeciwnika. Wszystkim uczestnikom zajęć życzymy wytrwałości i sukcesów!! Uczniowie z wielkim zaangażowaniem biorą udział w zajęciach - zobacz zdjęcia w Albumie fotograficznym
Serdecznie zapraszamy do udziału w Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Miedźna, który odbędzie się w dniu 19 października br. o godz. 9.30 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Woli /ul. Lipowa 3/
Zgłoszenia przyjmowane będą:
Wpisowe wynosi 10 zł.
/Dzieci i młodzież do 18 roku życia zwolnieni są z opłaty/.
W jednym z ważniejszych dni w całym roku szkolnym, Dniu Nauczyciela, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły.
Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów!
15 października odbył się w naszej szkole apel, na ktorym złożone zostały życzenia dla wszystkich pracowników szkoły. Ogłoszono również wyniki konkursu "Zgadnij, kto to?". Zwyciężyła Ola Fuks z kl. VIA przed Niną Sterną i Dawidem Tobiczykiem z kl. IVA.
7 października br. W Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli odbyło się Międzyszkolne Czytanie Sienkiewicza. Impreza ta była odzewem na akcję zainicjowaną przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który zachęcał Polaków do wspólnego czytania „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Na wieczorku literackim, w którym wzięli udział uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli, Liceum Ogólnokształcącego w Gilowicach, szkoły organizującej spotkanie, rodzice uczniów oraz przedstawiciele władz gminy Miedźna, czytano fragmenty „Ogniem i mieczem”, „Potopu” i „Pana Wołodyjowskiego”. Przez ponad dwie godziny obcowano z mistrzowską prozą Henryka Sienkiewicza, który na kartach swych powieści ukazał niezwykłych bohaterów, zmuszonych żyć w ciężkich czasach Rzeczypospolitej. Ich barwne przygody i perypetie, w których napięcie i powaga przeplatają się z humorem, dostarczyły słuchaczom chwil odprężenia, ale były też okazją do refleksji nad losem Polski i rodzimym patriotyzmem. Imprezę uświetniły stroje z epoki, w które byli przebrani niektórzy uczniowie i nauczyciele, oraz wspaniała dekoracja, tworząca wraz z kostiumami i nastrojowa muzyką atmosferę szlacheckiej Rzeczypospolitej. Spotkanie to będące okazją integracji środowiska szkolnego i lokalnego, było już trzecim, w którym mogli wziąć udział uczniowie, nauczyciele i rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli ( na poprzednich wieczorkach czytano „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza i „Zemstę” Aleksandra Fredry; ostatnia z tych imprez odbyła się w zaprzyjaźnionym Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera).
Krystyna Motyka
Teresa Hochuł
Beata Faruga
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
W czwartek - 2 października 2014 roku, uczniowie klasy IIa, IIIa i IIIb wraz z wychowawcami udali się na całodniową wycieczkę do Tarnowskich Gór. Pierwszym punktem zwiedzania było Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych, gdzie uczniowie mieli okazję poznać różnego rodzaju zjawiska związane z prądem elektrycznym, uczestniczyli w eksperymentach, oglądali stare eksponaty. Następnie udali się do Tarnowskich Gór do Zabytkowej Kopalni Srebra. Tutaj ,po pokazie multimedialnym, udali się na głębokość 40 m pod ziemię, by zwiedzać fragmenty wyrobisk, chodników i sztolni, w których kiedyś wydobywano rudy ołowiu, srebra czy cynku. Ważnym punktem okazał się zakup licznych pamiątek związanych z kopalną. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w sztolni "Złotego Pstrąga", gdzie 600 metrowy odcinek podziemny pokonuje się łodziami. Dzieci, choć zmęczone, wróciły zadowolone.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
W środę 1 października klasa VI a świętowała obchody klasowego Dnia Chłopaka na pobliskiej kręgielni. Każdy miał okazję spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportowej. Czas spędzony we wspólnym towarzystwie służył wesołej zabawie i sportowej rywalizacji. Na zakończenie świętowania wszyscy uznali, że trzeba będzie koniecznie jeszcze kiedyś powtórzyć taką formę spędzania czasu.
W piątek, w Dniu Uśmiechu, podczas kolejnego apelu wychowawczego, ogłoszono wyniki konkursu na "NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO CHŁOPAKA" naszej szkoły. Zwycięzcą w starszej grupie wiekowej został Szymon Pukas z klasy VIb, w młodszej Szymon Cieniecki z klasy IIa. Chłopcy otrzymali pamiątkowe medale oraz liczne gratulacje.
Zobacz zdjęcia w Albumie fotograficznym
W czwartek uczniowie klas drugich w szkole miło spędzali czas. Oprócz nauki znaleźli czas na zabawę oraz jesienne prace z dyni -
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
Światowy Dzień Uśmiechu
Dzień Uśmiechu - pierwszy piątek października! 4 października 2013 roku! Uśmiechnij się!
170 uczestników liczyła konferencja „Neurodydaktyka w codziennej pracy nauczycie”, prowadzona przez pracownika naukowego Uniwersytetu Śląskiego dr. Marka Kaczmarzyka w dniu 30 września 2014 r.
Słuchaczami byli dyrektorzy, nauczyciele szkół i przedszkoli z powiatów: pszczyńskiego, rybnickiego, bielsko – bialskiego, oświęcimskiego, bieruńsko –lędzińskiego, chrzanowskiego oraz wielu Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji, zajmujących się wspomaganiem rozwoju szkół .
Konferencję organizowało Gimnazjum nr 2 w Woli we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli oraz Centrum Przedsiębiorczości Spółka z o.o. w Woli.
Zaproszenie na konferencję przyjęli pan Stanisław Karbowy – przewodniczący Rady Gminy Miedźna, pani Marianna Korkosz – dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania w Miedźnej.
Neurodydaktyka jest obszarem, którym warto nauczycieli zainteresować, bo stanowi doskonałą podpowiedź w jaki sposób pracować z nastolatkami na każdym etapie ich dorastania. Jest próbą zastosowania tego co wiadomo o fizjologii mózgu - w dydaktyce. W przypadku nauczycieli jednym z najistotniejszych aspektów, jest m.in. sposób przekazywania wiedzy. - To jak mówią, jest równie ważne, jak to - co mówią.
Dr Kaczmarzyk jest porywającym wykładowcą, toteż Jego wykład został bardzo dobre przyjęty i zakończył się rzęsistymi brawami.
Zobacz zdjęcia w Albumie fotograficznym
Powered by aSc EduPage