Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w dniu 22 kwietnia 1970 roku. Tego dnia każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym środowisku, aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią. Uczniowie klas II przygotowali krótką część artystyczna o tematyce ekologicznej.
Aktualności
Dzień Ziemi
- 4
Co w trawie piszczy, czyli w grupie siła.
Dnia 13 maja uczniowie klas 0-2 uczestniczyli w wyjeździe do OCK na Musical "Co w trawie piszczy, czyli w grupie siła" w wykonaniu Teatru Muzycznego "Forte" z Wrocławia. Dzieci z zapartym tchem śledziły opowieść muzyczną, w której pojawiali się bohaterowie - mieszkańcy łąki. Przesłanie musicalu było bardzo kształcące, mimo że tak bardzo się od siebie różnimy - wspólnymi siłami możemy pokonać wszelkie trudności i dokonać czegoś naprawdę wielkiego.
5
Relacja ze ścianki wspinaczkowej
Relacja ze ścianki wspinaczkowej
10 maja grupka uczniów naszej szkoły wzięła aktywny udział w zajęciach na ściance wspinaczkowej PRIMAROCA w Bielsku Białej. Na terenie centrum znajdują się ściany o zróżnicowanych formacjach szerokim zakresie wysokości:
- duża, 19 metrowa, posiadająca część pionową i część o różnych rodzajach przewieszeń,
- średnia, 12 metrowa o bardzo dużej różnorodności formacji,
- mała, 7-metrowa z kilkunastoma drogami dla dzieci, ale nie tylko,
- niewysoka ścianka, czyli boulder dla dzieci, w bajkowych kolorach,
- mały, prawie 5-metrowy, przewieszony boulder,
- duży boulder ze ścianami o różnorodnych formacjach i wysokościach.
Wspinaczka to bardzo ciekawa, atrakcyjna i wyzwalająca adrenalinę dyscyplina sportu. Jednak uczniowie naszej szkoły uprawiają ją raczej amatorsko, w celu poprawy własnej sprawności fizycznej i koordynacji.
Uczestnicy piątkowych zajęć doskonalili poznane wcześniej techniki wspinaczkowe. Nowi uczestnicy poznali podstawowe zasady asekuracji i wspinania oraz praktycznie je przećwiczyli, poprawiając i doskonaląc technikę. Amatorzy wspinaczki przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo oraz o jak najlepsze wykorzystanie czasu, żeby jak najwięcej się nauczyć i technicznie poćwiczyć. W ciągu 3 godzin zajęć każdy z uczestników pokonał kilkakrotnie drogi wspinaczkowe o zróżnicowanej trudności, dostosowanej do indywidualnych umiejętności.
Nasza szkoła współpracuje z Uczniowskim Klubem Sportowo – Turystycznym „DIABLAK” w Pszczynie z Urzędem Miejskim w Pszczynie, Starostwem Powiatowym w Pszczynie oraz z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.
Spotkanie z doradcą zawodowym
Zapraszam chętnych Rodziców uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum, na spotkanie dotyczące logowania do szkół średnich.
Termin spotkania: czwartek 23.05.2019, godzina 16.30, sala 211 ( żółty budunek).
- województwo ślaskie https://slaskie.edu.com.pl/
- województwo małopolskie https://malopolska.edu.com.pl/
Doradca zawodowy
Olimpiada przedszkolaków
Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na
OLIMPIADAĘ PRZEDSZKOLAKÓW,
która odbędzie się
03.06.2019 r. o godz. 9 00
w Zespole Szkolno – Przedszkolnym
w Woli
Plakato limpiada 2019.docx
Niesamowity świat higieny jamy ustnej
We wtorek 7 maja dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził gość. Była nim nasza pani higienistka, która przeprowadziła pouczające i bardzo ciekawe zajęcia na temat higieny jamy ustnej. Zgodnie z założeniami programu edukacyjnego "Niesamowity świat higieny jamy ustnej" przedszkolaki uczyły się jak prawidłowo wykonywać ruchy szczoteczką, aby dokładnie myć zęby. Ponadto zapoznały się z produktami, które szkodzą zębom oraz takimi, które mogą bezpiecznie spożywać. Dla przestrogi, na zakończenie zajęć wysłuchały bajki "O Jurku, którego bolał ząb". Każdy uczestnik programu edukacyjnego otrzymał również wesołe niespodzianki, które zabrał na pamiątkę do domu.
Niesamowity świat higieny jamy ustnej
Dzieci z grupy "0" uczestniczyły w ogólnopolskim Programie Edukacji Stomatologicznej " Niesamowity świat higieny jamy ustnej" przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B i Disney Polska.
PÓŁKOLONIE
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli informuje, że od 01.07.2019r. do 12.07.2019r. w dwóch turnusach będą organizowane w naszej placówce półkolonie dla dzieci z klas I-VIII szkoły podstawowej oraz dla 3gimnazjum.
Pierwszy turnus : od 01.07.2019r do 05.07.2019r.
Drugi turnus: od 08.07.2019r do 12.07.2019r.
Koszt to 200zł. za jedno dziecko, za jeden turnus.
Bardzo proszę o zgłoszenie do sekretariatu jeśli są państwo zdecydowani w terminie do 31.05.2019r.
Z poważaniem
Sebastian Pyjas
Zasady organizacji dyżuru wakacyjnego i karta zapisu
Szanowni Państwo
Na podstawie § 34 ust. 9 i 10 rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13.09.2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1911 z późn. zm) informuję, że sprawozdania finansowe za 2018 r. obejmujące: bilans jednostki budżetowej, rachunek zysków i strat jednostki (wariant porównawczy), zestawienie zmian w funduszu jednostki, informację dodatkową są opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej ZOiW w Miedźnej z.s w Woli: www.zoiw.miedzna.pl zakł
adka – Sprawozdania finansowe.
Bezpieczeństwo na placu zabaw przy GPP1 w Woli
Zwracamy się do wszystkich użytkowników placu zabaw przy Gminnym Publicznym Przedszkolu nr 1 w Woli /ul. Brzozowa 5/ o właściwe, bezpieczne użytkowanie obiektów na placu. W ostatnim czasie zaobserwowano wejścia na górne elementy konstrukcji obiektów np. na daszek „Ciuchci” co spowodowało jej odkształcenie. Takie zachowania dzieci są zabronione, bo zagrażają ich życiu. Przypominamy, że plac jest przeznaczony dla dzieci do 12 roku życia, a rodzice (opiekunowie) odpowiadają za ich bezpieczeństwo.
Prosimy, żeby dzieci na placu zabaw przebywały pod opieką osób dorosłych!
Dyrektor ZSP w Woli
Sebastian Pyjas
Dzieci z grupy 0 "B" aktywnie uczestniczą w szkolnych akademiach, imprezach i konkursach.
Pisanka wielkanocna
W piątek zostały wręczone nagrody uczestnikom konkursu świątecznego "Pisanka wielkanocna." Do konkursu ogłoszonego przez SU zgłoszono wiele prac wykonanych różną techniką. Jury miało nie lada problem aby wyłonić zwycięzców. Przede wszystkim oceniano oryginalność i samodzielność w wykonaniu. Pierwsze miejsca zajęli; Szymon i Michał oraz Zosia i Tymek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy a Radzie Rodziców dziękujemy ufundowanie nagród.
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych - 2019/2020
Wykaz konkursów, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły
Terminy rekrutacji w załącznikach
Województwo śląskie
Szkoła Podstawowa
Decyzja Śląskiego Kuratora Oświaty zmieniająca decyzję w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych dla absolwentów szkół podstawowych, tj. do czteroletniego liceum ogólnokształcącego, pięcioletniego technikum oraz trzyletniej branżowej szkoły I stopnia, na rok szkolny 2019/2020
Gimnazjum
Decyzja Śląskiego Kuratora Oświaty zmieniająca decyzję w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do klas pierwszych dotychczasowego publicznego trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum oraz trzyletniej branżowej szkoły I stopnia, dla absolwentów gimnazjów na rok szkolny 2019/2020
Województwo małopolskie
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum
Znaki Nadziei
Nasza szkoła włączyła się w oraganizowaną przez Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie akcję „ZNAKI NADZIEI”, której symbolem jest żonkil - kwiat nadziei.
Już jesienią sadzilismy w szkolnym ogródku cebulki i z niecierpliwoscią czekalismy do wiosny aż zakwitną.
http://www.hospicjumojcapio.pless.pl/przylacz-sie/znaki-nadziei/
Renata Krawczyk
Wolontariusze pomagają
W niedzielę, 31 marca w Pszczynie odbył się
KIERMASZ WIELKANOCNY,
z którego dochód był przeznaczony na rzecz budowy Hospicjum Św. Ojca Pio. Uczniowie pomagali w przygotowaniu upominków świątecznych. Do akcji włączyli się również nauczyciele: pani Jolanta Widlarz, pani Iwona Jakisz oraz rodzice pani Dorota Grabowska i pani Dagmara Jędros. Bardzo nas to cieszy, że dzięki wolontariuszom z naszej szkoły pomagamy innym J.
Dziękuję za współpracę
i zapraszam wszystkich chętnych,
którzy chcą powiększyć grono wolontariuszy
- opiekun Renata Krawczyk.
Turnieju Wiedzy o Regionie
3 kwietnia 2019 w Gminnej Bibliotece Publicznej pięcioosobowa drużyna naszej szkoły wzięła udział 20-stej edycji Gminnego Turnieju Wiedzy o Regionie „Nasza Mała Ojczyzna”. Reprezentacja
w składzie: Igor Bogdański, Karolina Chowaniec, Jakub Grabowski, Zuzanna Łepecka i Gaja Targoni humorystycznie zaprezentowała lapbook „Wola dawniej i dziś” . Uczniowie każdej szkoły przygotowali zadania dla drużyn pozostałych czterech szkół podstawowych naszej gminy. Pochwalili się też znajomością mapy umieszczając we właściwych miejscach nazwy lokalne gminy. Turniejowi towarzyszyła wystawa sprzętu gospodarstwa domowego oraz plansze ze zdjęciami zabytków architektury sakralnej gminy Miedźna, z postaciami historycznymi gminy, przyrodą gminy Miedźna
i Ostoi Goczałkowickiej. Dzieci miały okazję zobaczyć występ kapeli ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Grzawie. Ze względu na jubileuszowy charakter turnieju tym razem nie przyznawano punktów i miejsc. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi.
Pocztówka
Klasa 2b uczestniczy w ogólnopolskiej akcji pocztówkowej pomiędzy klasami 1-3 w całej Polsce. Jej celem jest nawiązanie kontaktu ze szkołami z różnych regionów Polski. Dzięki tej akcji dzieci mogły zareklamować swoją miejscowość oraz poznać inne urokliwe miejsca naszego kraju. Ponadto uczniowie w praktyczny sposób uczyli się pisać pozdrowienia oraz prawidłowo adresować kartki pocztowe. Finalnym elementem programu było stworzenie mapy naszej ojczyzny. Bez wątpienia, wymiana pocztówkowa będzie wspaniałą formą nauki geografii. Możliwość nawiązania kontaktu z rówieśnikami otworzy dzieci na świat i nowe przyjaźnie.
Spotkanie z Andersenem
W bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia biblioteczne poświęcone znanym i mniej znanym baśniom Hansa Christiana Andersena. W spotkaniu wzięły udział uczniowie klas II, klasy III i klasy I b. Spotkanie nawiązywało do rocznicy urodzin baśniopisarza.
Czytelnicy z zaciekawieniem wysłuchali opowieści o życiu i twórczości pisarza. Przypomnieli i wymienili tytuły znanych i bardzo lubianych baśni Andersena. Przeczytaliśmy mało znaną baśń pt.”Imbryk”. Druga część spotkania to zajęcia plastyczne. Każdy uczestnik samodzielnie wykonał podstawkę na pisankę. Na zakończenie czytelnicy otrzymali okolicznościowe naklejki „Noc z Andersenem 2019”
Archiwum Aktualności