Bijemy rekord to jedna z akcji promującej naukę podstawowych czynności ratujących życie w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Szesnaścioro uczniów z naszej szkoły miało okazję, by w niej uczestniczyć. Byli to uczniowie z 3a i 5a. Organizatorem akcji jest Fundacja WOŚP. Potwierdzenie rekordu nastąpi po potwierdzeniu zgłoszeń – mamy nadzieje, że tak się stanie. Zdjęcia z akcji w naszej szkole w albumie.
BIJEMY REKORD 2018
''Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali''
15 października w naszej szkole przeżywaliśmy Święto Patrona Szkoły - świętego Jana Pawła II.
Przypomnieliśmy sobie również, że minęło już 10 lat, odkąd nasza szkoła wybrała sobie tak znakomitego Patrona.
W tym dniu swoje ważne święto obchodzili także uczniowie klas pierwszych, którzy zostali pasowani na uczniów szkoły.
Po wspólnej Mszy Świętej w kościele parafialnym Matki Bożej Piekarskiej, cała społeczność szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi
udała się na uroczystą akademię. Świętowanie zakończyliśmy spotkaniami z wychowawcami w klasach
KONKURS PLASTYCZNY
„Drzewo-barwy jesieni” to pierwszy z konkursów organizowanych przez zespół nauczycieli kl. I-III dla najmłodszych uczniów z naszej szkoły. Duże zainteresowanie, pomysłowość i oryginalność prac konkursowych sprawiło, że jury miało „twardy orzech do zgryzienia”. Wyniki konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród (ufundowanych przez Radę Rodziców) odbyło się w piątek. Wszystkie prace można podziwiać na wystawie. Kolejny konkurs już wkrótce!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
‘’Show’’ z użyciem suchego lodu
Dnia 3.10.18r. odbyły się w naszej szkole warsztaty fizyczno – chemiczne pod hasłem: ‘’Show’’ z użyciem suchego lodu. W zajęciach rozwijających kreatywność uczestniczyli uczniowie klas: 1a, 1b, 2a, 2b, 3a. Dzieci miały okazję czynnościowo bawiąc się uczyć poznawać tajniki zjawisk fizycznych i chemicznych. Poznały zasady BHP podczas prowadzonych doświadczeń. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.
Nauczycielom i Wszystkim Pracownikom Oświaty
życzymy takich myśli i marzeń, które dają się
urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych
pomysłów, które podszeptuje serce,
cierpliowości i wrażliwości
aby służba młodym ludziom i całemu środowisku
zrodziła wiele szlachetnych owoców.
Szlakiem Karola Wojtyły
Dnia 24.10.2018r. uczniowie klasy II A, II B oraz III A wyruszyli na wycieczkę wspomnień ,,Szlakiem Karola Wojtyły'', ciuchcią turystyczną do Wadowic. Trasa obejmowała wszystkie miejsca związane z życiem Karola Wojtyły. Mijając te miejsca muzyczna oprawa przedstawiła ciekawe fakty i anegdoty dotyczące życia Ojca Świętego. Uczniowie zapoznali się z ważniejszymi miejscami w Wadowicach, które odegrały w życiu Jana Pawła II ogromną rolę. Na koniec dzieci posmakowały, pysznych kremówek co sprawiło, że wycieczka była połączeniem edukacji i przyjemności
Relacja z wycieczki
W piątek 21 września wykorzystując ostatni piękny, letni dzień klasa 7a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli postanowiła wybrać się do pobliskiego lasu na poszukiwanie skarbu. Droga do skarbu nie była łatwa. Uczniowie podzieleni na grupy, musieli odnaleźć ukryte listy i zmierzyć się z różnymi zadaniami.Wykonanie każdego zadania dokumentowali zdjęciami. Najwięcej emocji wzbudziło dotarcie do miejsca, gdzie ukryty był skarb. Po długich poszukiwaniach, kiedy wydawało się że, znalezienie go jest niemożliwe Oliwia krzyknęła - „Tu coś jest”. Wielka radość i euforia unosiły się po lesie. Zmęczeni, ale zadowoleni, dzieląc się wrażeniami uczniowie udali się do niedawno wybudowanej wiaty grilowej znajdującej się przy drodze prowadzącej do lasu. W wiacie są drewniane stoły i ławy, kominek, a obok znajduje się palenisko, na którym uczniowie upiekli sobie kiełbaski.
W przygotowanie tej fajne zabawy włączyły się mamy, dzięki którym mieliśmy pyszne ciasto, soczki i skarb.
Mirosława Duc
Małopolska Noc Naukowców
Dnia 28 września młodzi chemicy i fizycy-uczestnicy projektu „Doświadczam - Edukuję”, przeżyli noc pełną emocji w murach Akadami Górniczo Hutniczej w Krakowie. W tę niezwykłą noc udało się im zobaczyć:
-
główny budynek AGH
-
komorę bezechową i pogłosową w laboratorium Akustyki Technicznej
-
studencką Formułę 1
-
akumulatory Li-ian – pokaz motocykla
-
cięcie strumieniem wody oraz drukarkę 3D na wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki
-
demonstrację wybranych zjawisk związanych z polem magnetycznym na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej.
-
mikroskop elektronowy – jedno z najbardziej cennych i nowoczesnych urządzeń AGH
Uczniowie wysłuchali wykładu „Zaawansowane metody i techniki mikroskopowe w badaniu materiałów” na wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej. Na warsztatach nasi uczniowie samodzielnie, i z sukcesem konstruowali dwu-diodowe obwody elektryczne.
Wycieczka, która trwała ponad 12 godzin zakończyła się dopiero o 2.30 w sobotnią noc.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i życzymy kolejnych naukowych przeżyć.
Zapraszamy do albumu fotograficznego.
Alicja Folwarczny
Krystyna Stańczyk
-
Kampania wyborcza
Kampania wyborcza do samorządu szkolnego trwa. Jeżeli masz głowę pełną pomysłów, chcesz mieć wpływ na to co się dzieje w szkole-startuj! Wybory już 4.10. Plakaty wyborcze można oglądać na tablicy samorządu w budynku na ul.Lipowej - (klasy 2-5) oraz w budynku szkoły na ulicy Poprzecznej( klasy 6-8 oraz III gimnazjum).
Opiekunowie samorządu
Europejski Dzień Języków Obcych
26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych, którego głównym celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych jak sama nazwa wskazuje. Nasza szkoła także świętowała. Na długiej przerwie dziewczyny z klasy piątej pod nadzorem nauczyciela"przepytywały" uczniów ze znajomości języka angielskiego. Każdy kto dał dobrą odpowiedź został poczęstowany cukierkiem. Ogłoszono również konkurs- pracę projektową Why should I learn English?, którego wyniki wkrótce.
Zespół nauczycieli języków obcych.
I Festiwal Nauki
I Festiwal Nauki
Nauka jest wartością, której nie można przecenić. Z inicjatywy osób związanych z Oświatą w gminie Miedźna – dyrektorów szkół, nauczycieli, pracowników samorządowych – 22 września 2018 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole I Festiwal Nauki.
Uroczystość ta stała się okazją, by docenić uczniów, którzy już dawno odkryli, że warto się uczyć. Wójt gminy – pan Bogdan Taranowski wyróżnił i nagrodził laureatów oraz finalistów prestiżowych konkursów przedmiotowych, gratulując im, ich rodzicom oraz opiekunom wyjątkowych osiągnięć.
W naszej gminie szkoły zawsze prezentowały bardzo wysoki poziom – każda placówka chętnie brała udział w ciekawych projektach i wprowadzała innowacje oraz nowatorskie rozwiązania. Stąd właśnie zrodził się pomysł zaprezentowania naszych inicjatyw i umiejętności na I Festiwalu Nauki.
Nauczyciele wszystkich szkół z terenu gminy Miedźna przygotowali fascynującą podróż w świat nauki i zaprosili do niej naszych uczniów. Poprzez zabawę i doświadczenia postanowiliśmy przybliżyć wychowankom meandry wiedzy. Mogli oni zagłębić się w cyberprzestrzeń, poznając tajniki programowania off-line oraz kodowanie podczas zajęć z robotami. Nauczyciele języków obcych przygotowali memory, łamańce językowe, mini teatr w języku angielskim oraz lekcję denglish – w praktyczny sposób ucząc starszych i młodszych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia fizyczne i eksperymenty chemiczne, podczas których uczniowie próbowali m.in. odpowiedzieć na pytanie: Co drzemie w dżemie? czy robić pastę dla słonia. Nauczyciele matematyki przekonywali, że nie taka matematyka straszna, jak ją malują. Były zatem quizy, trening logicznego myślenia, zabawa z Angry Birds, zagadki związane z obchodzonym 28 września Światowym dniem tabliczki Mnożenia. Dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, gry i zabawy sportowe, tory przeszkód oraz malowanie twarzy. Uczniowie mieli możliwość przeżycia niecodziennej lekcji astronomii dzięki mobilnemu planetarium Bajkonur, śledząc ruch nieba zarówno w nocy, jak i w dzień. Obserwacje Kosmosu były bez wątpienia najbardziej atrakcyjną formą zajęć dla młodych umysłów. Uczestnicy festiwalu mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku dzięki drużynie harcerskiej z Góry. Nie zabrakło także warsztatów z pierwszej pomocy przedmedycznej – uczniowie w praktyczny sposób uczyli się reagować w sytuacji zagrożenia życia. Podczas imprezy można było obejrzeć wystawę przyrodniczą – Osobliwości Ziemi oraz efekty projektu fotograficznego.
Podczas I Festiwali Nauki budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli tętnił życiem. Mamy nadzieję, że zainicjowana przez nas impreza na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń gminy. Uczenie się to jedna z najważniejszych kompetencji nabywanych przez całe życie, a nauka pojmowana jako uczenie się właśnie, jest jedną z tych wartości, którą powinniśmy promować wspólnie.
Mariola Płonka
Zebranie Rodziców uczniów klas VIII SP i III gimnazjum
Zaproszenie
Zapraszamy Rodziców uczniów klas VIII SP i III Gimnazjum na spotkanie z doradcą zawodowym, dnia 26 września 2018 (środa) o godzinie 17.00 w budynku dawnego gimnazjum, przy ulicy Przemysłowej. Na spotkaniu omówione zostaną zasady rekrutacji do szkół szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.
ZAPRASZAMY
Ogłoszenie
Środowisko Oświatowe Gminy Miedźna zaprasza na Festiwal nauki - szczegóły na plakacie.
Pobierz festiwal nauki3.pdf
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 r.
Witajcie drodzy uczniowie!
Informujemy, że w dniu 3.09.2018 r. obowiązuje następujący plan dnia:
8:40 - zbiórka pod szkołą i przejście ze sztandarem klasami pod kościół.
9:00 - Msza św.
10:00 - akademia na rozpoczęcie roku szkolnego (wszyscy łącznie z gimnazjum spotykamy się w szkole przy ulicy Lipowej 3).
Po akademii spotkanie w klasach z wychowawcami.
ZAPRASZAMY
Ogłoszenie
Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Woli informuje, że w dniu 31.08.2018 r. odbędą się spotkania organizacyjne wychowawców z rodzicami dzieci przedszkolnych, oddziałów zerowych oraz klas pierwszych.
- 16:00 Gminne Publiczne Przedszkole nr 1 w budynku przy ul. Brzozowej 5 /oddziały przedszkolne wraz z zerówką z siedzibą w GPPnr1/,
- 16:30 Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli w budynku przy ul. Lipowej 3 /oddziały „0” i klasy pierwsze/.
Na zebraniach zostaną omówione: organizacja roku szkolnego, bezpieczeństwo dzieci, podręczniki umowy na świadczenie usług żywieniowych.
Informujemy również, że badania na pasożyty w tym roku nie są wymagane. W związku z bezpieczeństwem dzieci zalecamy je wykonać.
Ogłoszenie
Nabór na stanowisko urzędnicze
23.08.2018
ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W WOLI
DYREKTOR ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W WOLI
ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze
SEKRETARKA
(umowa na czas określony 1 rok)
w wymiarze 1/2 etatuMIEJSCE PRACY: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli
STANOWISKO: sekretarka
WYMAGANIA NIEZBĘDNE:
1) wykształcenie minimum średnie2) minimum roczne doświadczenie zawodowe w placówce oświatowej
3) pełna i kompleksowa obsługa platformy informatycznej SIO
4) sporządzanie dokumentacji dotyczącej obsługi finansowo-księgowej (rejestr faktur, opisywanie faktur, sprawozdań GUS)
5) wykonywanie czynności związanych z rozliczeniem inwentaryzacji
6) współpraca w zakresie spraw dotyczących sekretariatu szkolnego na platformie Vulcan
3) bardzo dobra znajomość obsługi komputera, w tym edytora tekstu oraz arkusza
kalkulacyjnego
4) umiejętność obsługi urządzeń biurowych
5) nieposzlakowana opinia
6) posiadanie zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych
7) obywatelstwo polskieWYMAGANIA DODATKOWE:
1) preferowane wykształcenie wyższe na kierunku: administracja
2) znajomość przepisów prawa: instrukcja kancelaryjna
3) staranność, komunikatywność, sumienność, samodzielność,
4) umiejętność pracy w zespole oraz pod presją czasu,
5) dobra organizacja pracy,
6) umiejętności analityczneZAKRES ZADAŃ NA WW. STANOWISKU:.
1.Prowadzenie sekretariatu szkoły, tj. rejestrowanie pism przychodzących oraz wychodzących, przepisywanie korespondencji, prowadzenie dokumentacji uczniów; wykazu uczniów objętych obowiązkiem szkolnym oraz bieżące wprowadzanie danych do programu e-dziennik; wystawianie legitymacji szkolnych uczniom, wystawianie różnorodnych zaświadczeń.
2. Odpowiedzialność materialna i służbowa za powierzone pieniądze, druki ścisłego zarachowania, sprzęt i urządzenia techniczne sekretariatu.
Odpowiedzialność za prawidłowe segregowanie dokumentacji szkolnej i jej oznakowanie. Jednolity Rzeczowy Wykaz akt dla szkół i placówek podległych Kuratorium Oświaty w Katowicach/
INFORMACJA O WARUNKACH PRACY NA DANYM STANOWISKU:
Praca w siedzibie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli. Bezpieczne warunki pracy. W pomieszczeniu znajduje się typowe wyposażenie biurowe. Stanowisko związane z pracą przy komputerze, praca z petentem.
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostce, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%;WYMAGANE DOKUMENTY:
1. CV oraz list motywacyjny,
3. Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
4. Kopie dokumentów potwierdzających:
a) wykształcenie,
b) staż pracy,
c) dodatkowe kwalifikacje.
5. Oświadczenia kandydata o:
a) korzystaniu w pełni z praw cywilnych i obywatelskich
b) wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
c) pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu w pełni z praw publicznych
d) tym, że kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarboweTERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW:
Wymagane dokumenty należy składać (lub przesłać) w zamkniętej kopercie opisanej imieniem i nazwiskiem, adresem, telefonem kontaktowym osoby składającej ofertę z adnotacją „nabór na wolne stanowisko urzędnicze – sekretarka” w terminie do dnia 5 września 2018 r. w godzinach od 7.00 do 15.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym. w Woli (ul. Lipowa 3, 43-225 Wola).
Oferty, które wpłyną po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane (nie ma znaczenia data nadania przesyłki).INNE INFORMACJE:
Przy naborze na stanowisko urzędnicze przewiduje się zastosowanie techniki naboru polegającej na analizie formalnej złożonej przez kandydata dokumentacji oraz rozmowie kwalifikacyjnej w przypadku kandydatów spełniających wymagania formalne.
O terminie i miejscu rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie.
Informacja o wynikach naboru zostanie upowszechniona na tablicy ogłoszeń w siedzibie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli.
Wola, dnia 23.08.2018
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli
Ogłoszenie
Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Woli zwraca się z prośbą o stawienie się wszystkich chętnych w dniu 3.09.2018 r. do Pani Intendentki w celu podpisania umowy na żywienie.
Ogłoszenie
W związku z wprowadzeniem RODO Inspektor Danych Osobowych pani Maria Sieprawska informuje, że zgodnie z rozporządzeniem obowiązującym od 25 maja 2018 r. nie publikujemy wizerunku i danych osobowych naszych uczniów.
Ogłoszenie
Zakończenie roku szkolnego rozpoczyna się o 9.00 Mszą Świętą w kościele Matki Boskiej Piekarskiej w Woli ( zbiórka pod SP2 o 8.50).
Akademia o godzinie 10.00 dla klas 0-VI odbywa się w budynku SP2, natomiast dla klas VII – 3 gimnazjum odbywa się w budynku gimnazjum.
Z a p r a s z a m y
Podsumowanie działań SU
Dzisiaj samorząd uczniowski podsumował cały rok szkolny na apelu. Rozdano dyplomy za wytrwałą pracę w SU. Punktem kulminacyjnym był moment kiedy uczniowie dowiedzieli się, że klasa IIIa oraz IVb otrzymały tytuł ekstraklasy roku szkolnego 2017/2018. Zwycięzcy otrzymali statuetki oraz czek na 100 zł ufundowany przez Radę Rodziców, której serdecznie dziękujemy. Aby otrzymać ten zaszczytny tytuł klasy pracowały przez cały rok, punkty otrzymywali za czytelnictwo, uczestnictwo w konkursach oraz akademiach szkolnych, dekorację klas, udział w zbiórce surowców wtórnych. Walka była wyrównana. Dziękujemy wszystkim klasom oraz ich wychowawcom za wytrwałą pracę.
Pozdrawiamy wakacyjnie opiekunowie SU.😊
Archiwum Aktualności