W dzieci z grupy "0 b" miały okazję w naturalnym środowisku rozpoznawać drzewa i krzewy, które poznały na zajęciach. Podczas jesiennego spaceru znalazł się również czas na pełną radosnego uśmiechu, swobodną zabawę.
"Jesienny spacer"
Laboratoria Przyszłości
Klasa 4b korzysta z klocków, szachów i warcabów zakupionych z programu Laboratoria Przyszłości. Podczas zajęć z p. Darią Malinowską i Magdaleną Miszczak uczniowie budowali, konstruowali oraz rozwijali umiejętności analityczne.
Zajęcia kulinarne
Uczniowie z klasy III a to prawdziwi kucharze. Samodzielnie przygotowali sałatkę jarzynową. Było smacznie i wesoło. Dzieci wiedzą jak zdrowo się odżywiać oraz zachować podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Brawo!
Pyszne, kolorowe zajęcia odbyły się w piątek 21 października.
Wycieczka klas ósmych
21 października klasy ósme zwiedzały obóz koncentracyjny Auschwitz - Birkenau. To miejsce jest znanym na całym świecie symbolem hitlerowskiego terroru i ludobójstwa.Wizyta w muzeum przybliżyła uczniom okrutny los osób, które tu przebywały. Pogłębiła także ich wiedzę historyczną na temat Holocaustu.
Dzień życzliwości
Uczniowie pisali miłe, życzliwe słowa w klasach trzecich, czwartych, piątych i 6a. Na drzwiach zawieszone zostały kartki z cytatami o życzliwości i uśmiechu. Stworzony został wąż,który miał 2050 cm.
AKADEMIA WODNA
AKADEMIA WODNA
Uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach w Akademii Wodnej w Parku Wodnym w Tychach. Motywem przewodnim zajęć był szeroko rozumiany żywioł wody. Poprzez multimedialne stanowiska uczniowie mogli obcować z nauką i wiedzą na wiele różnych sposobów. Podczas zajęć nie zabrakło rozrywki – obecności Szalonego Doktora Wodnego, który na oczach dzieci oraz z ich udziałem prowadził eksperymenty. Angażował w ten sposób uczestników do aktywnej nauki poprzez zabawę. Uczniom bardzo podobały się zajęcia, w ciekawy sposób wzbogacili wiedzę na temat wody.
Dzień Poczty Polskiej
"Ludzie listy piszą, listy szare, białe, kolorowe..." - przypominamy sobie o tym, szczególnie w Dniu Poczty Polskiej. Z tej to okazji uczniowie klasy II a wyruszyli na pieszą wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Woli. Panie pracujące na poczcie omówiły zakres usług pocztowych. Dzieci poznały pracę listonosza oraz drogę listu, paczki i innych przesyłek. Dowiedziały się jak przebiega ich sortowanie, stemplowanie, gdzie umieszczane są przesyłki i jak zabezpiecza się je przed zniszczeniem. Wycieczka okazała się bardzo interesująca i nasi uczniowie wrócili do szkoły z bagażem miłych wrażeń i doświadczeń.
Dzień Poczty Polskiej obchodzony jest 18 października.
Zajęcia biblioteczne
Dzieci z grupy 0a uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych w Bibliotece Publicznej w Woli. Wysłuchały pięknej opowieści, której bohaterem był przyjazny i bohaterski czworonóg. Oprócz rozpoznawania znanych z programów telewizyjnych psów były zabawy ruchowe i naśladowcze. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik wykonał samodzielnie swojego pupila, którego zabrał na pamiątkę. Zajęcia dostarczyły dzieciom wiele radości, uśmiechu i zadowolenia. Już czekają na kolejne bajkowe spotkanie w bibliotece.
Ognisko
Korzystając z pięknej, jesiennej pogody, w poniedziałek 17 października, uczniowie klasy IVa uczestniczyli w ognisku klasowym. Impreza rozpoczęła się od słodkiego poczęstunku. Później było pieczenie kiełbasek. Nie zabrakło też rozgrywek sportowych i wspólnej zabawy. Czas upłynął bardzo szybko, w świetnej atmosferze. Spotkanie przy ognisku dostarczyło mnóstwo radości i sprzyjało kształtowaniu pozytywnych relacji w grupie.
Warsztaty kaligrafii
Z okazji Dnia Papieża Jana Pawła II - Patrona naszej szkoły odbyły się warsztaty kaligrafii. Jan Paweł II jako uczeń na jednym z przedmiotów obowiązkowych poznawał tajniki ładnego pisania liter. Sztuka niełatwa, bo żeby litery równo pochylały się w prawą stronę i miały piękne zawijasy, trzeba mieć anielską cierpliwość , wprawną rękę i zapał w ćwiczeniach. Dodatkową trudność sprawiało pióro, które zostawiało na papierze kleksy z atramentu. Dziś wystarczy spojrzeć na papieski podpis, żeby przekonać się, że nauka kaligrafii daje efekty na całe życie. Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie ze wszystkimi ćwiczeniami, dużo uśmiechu i dobrej zabawy sprawiły zadania przygotowujące, które polegały m.in na pisaniu z zamkniętymi oczami. Dla wytrwałych oprócz zajęć z kaligrafii przygotowano również zabawy z kleksami.
Rocznica
Mija dokładnie 14 lat od uroczystego nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II. Było to 16 października 2008 roku. Dziesięć lat temu zostaliśmy wpisani w powołaną w archidiecezji katowickiej Rodzinę Szkół Papieskich. Obecnie w naszym kraju jest ponad 1,2 tys. szkół noszących imię Jana Pawła II, w naszej archidiecezji jest ich ponad 30.
Jednym z najbardziej znanym cytatów, które Jan Paweł II powiedział w 1983 roku na Jasnej Górze do młodzieży brzmi "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali. Czerpmy z bogactwa nauki naszego Patrona, który był jak dobry, cierpliwy nauczyciel mówiąc do młodych ludzi: "Młodość to czas, w którym człowiek odczuwa największą potrzebę akceptacji i wsparcia, kiedy najbardziej pragnie być wysłuchany i kochany" oraz dający wsparcia i nadzieję: “Jeszcze będzie pięknie, tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie"
Ślubowanie uczniów klas pierwszych
Ślubowanie uczniów klas pierwszych
13 października odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. Wydarzenie to zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród dzieci, jak i ich rodziców. Ślubowanie rozpoczęła pani dyrektor Aleksandra Hałat, kierując ciepłe słowa powitania do lekko zestresowanych pierwszaków. Pierwszoklasiści i trzecioklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów. Dokonała tego pani dyrektor poprzez symboliczne dotknięcie ramienia dziecka - drewnianym ołówkiem. Nie zabrakło też rogów obfitości – wypełnionych po brzegi słodyczami, zakupionych przez rodziców klas pierwszych. Po uroczystości i pamiątkowych zdjęciach „nowi” uczniowie udali się na słodki poczęstunek.
Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.
Dzień Edukacji Narodowej
"Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości" - słowa A. Einsteina są mottem dla kolejnych prac w ramach projektowych zajęć w naszej szkole z okazji tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej. Pomysłowość uczniów, ich zaangażowanie i mądre kierowanie przez nauczycieli jest wartością bezcenną
Lekcje pełne pasji i kreatywności - czyli Dzień Edukacji Narodowej czas zacząć! ! W naszej szkole w dniach poprzedzających obchody Dnia Edukacji Narodowej uczniowie podczas godzin wychowawczych zamieniają się rolami z nauczycielami. Scenariusze zajęć są tak przygotowane, aby uczniowie głębiej (m.in praca z modelem góry lodowej) zastanowili się nad pracą nauczyciela, a nauczyciele zyskali nową wiedzę o swoich uczniach. Zdjęcia z zajęć godziny wychowawczej klasy 4b.
Jesień w świetlicy
Minął pierwszy okres nauki i zabawy w świetlicy. We wrześniu przeprowadziliśmy wiele zabaw integracyjnych. Dzieci z zaciekawieniem poznawały imiona i preferencje koleżanek i kolegów. Zawiązały się nowe przyjaźnie. W Światowym Dniu Orderu powstały uśmiechnięte zawieszki z masy solnej. Na Dzień Kropki salę ozdobiły prace plastyczne. W Pierwszym Dniu Jesieni dzieci zapełniły kolorowe worki nasionami. Nie zabrakło Dnia Spadajacego Liscia i jesiennego bukietu. Na świeżym powietrzu odbyły się mecze piłki nożnej, siatkowej, gry w dwa ognie. W sali dzieci konkurowały w grach planszowych, tworzyły budowle z klocków, szyły. Poznały wyrazy grzecznościowe w języku francuskim. Odgrywały role. W szkolnym ogródku dzieci posadziły żonkile. Ich zaangażowanie widać na fotografiach. Zapraszamy do galerii.
Kolorowa lekcja chemii w 7a
Uczniowie badali gęstość roztworów
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Nasza szkoła wzięła aktywny udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który obchodzony jest 7 października. Na lekcjach matematyki wszyscy uczniowie pisali test. Najlepsze osoby z każdej klasy zostały nagrodzone certyfikatem Mistrza Tabliczki Mnożenia. Uczniowie sprawdzali czy pracownicy szkoły też znają tabliczkę mnożenia. Zabawy było co nie miara
Jubileusz
Zarówno w życiu pojedynczych osób, jak i większych społeczności bywają takie chwile, które na długo pozostają w sercach i pamięci.
Taka chwila była naszym udziałem. W czwartek 6 października 2022 r., Gminne Publiczne Przedszkole nr 1 w Woli uroczyście obchodziło 30 – lecie działalności. Ten dzień był niezwykły dla naszych przedszkolaków oraz dla wszystkich pracowników Przedszkola. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do występu, który wywołał uśmiechy na twarzach wszystkich gości.
Spektakl "Pinokio"
27 września uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spektaklu teatralnym "Pinokio" w Oświęcimskim Centrum Kultury. Pogodne piosenki zapewniły dzieciom dobrą zabawę, a przygody Pinokia przekazały ważne przesłania wychowawcze.
Dzień chłopaka
W grupie "0a" świętowano Dzień Chłopaka. Było głośne śpiewanie "Sto lat", życzenia, piękne upominki i słodki poczęstunek dla wszystkich.
30 września to dobra okazja, aby złożyć miłe życzenia czy podarować drobny prezent młodszym panom. O Dniu Chłopaka , bo o nim mowa, pamiętały w naszej szkole dziewczynki klas I – III. Na chłopców czekały miłe niespodzianki, zabawy i konkursy, a na koniec mały poczęstunek.
Wybory do samorządu
Uczymy się demokracji i samorządności! W czwartek 29 września br. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.Wybrano radę SU w składzie: przewodnicząca Karolina Cieniecka oraz Anna Adamaszek, Kania Mateusz, Kłodzińska Wiktoria, Kulig Małgorzata, Łajczak Martyna oraz Wojtyczka Natalia. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została wicedyrektor Maria Sieprawska.
Archiwum Aktualności