• Andrzejkowe wróżby

• Według dawnych wierzeń, andrzejki miały moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Obecnie jest to przede wszystkim dobra zabawa. Wiedzą o tym, uczniowie klas młodszych, którzy 24 listopada zamienili sale lekcyjne w magiczne miejsca pełne wróżb i czarów. Andrzejki były wspaniałą okazją do miłego spędzenia czasu i integracji, a jednocześnie źródłem wiedzy na temat dawnych wierzeń i obrzędów ludowych.

Radości oraz uśmiechu było co niemiara!

• Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada uczniowie klas 1-3 świętowali Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię tego święta i wykonały piękne prace plastyczne. Przyniosły do szkoły bardzo dużo maskotek i zrobiły z nich długie łańcuchy. Najdłuższy łańcuch ułożyła klasa 2b. Pozostałe klasy niewiele krótsze. Dla dzieci była to świetna zabawa.

• Prelekcja

• Uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w prelekcji „Nieletni - nie znaczy nieświadomy i nieodpowiedzialny” prowadzonej przez kuratorów zawodowych.

• Chłopcy zbudowali radio

Zabawa w świetlicy jest nauką. Młodzi konstruktorzy stawiają pierwsze poważne kroki. Z zestawu sekrety elektroniki zbudowali radio, które działa. Nie było to takie łatwe. Zanim do tego doszło spędzili przy tej zabawie sporo czasu. Próbowali bardzo różnych możliwości np. ze światłem, dźwiękiem i przełącznikami. Ostatecznie ich wyzwaniem stało się radio. Jak widać sprostali temu zadaniu. Gratulacje!!!

• Szkoła do hymnu

• Otrzymaliśmy dyplom Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.

Za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. W inicjatywie wzięło udział 20,5 tys. przedszkoli, szkół z kraju oraz prawie 360 placówek z całego świata

• Godali po naszymu

• W XXV Międzygminnym Konkursie Gwarowym "Pogodejmy po naszymu" zorganizowanym 15 listopada br. przez GOK w Goczałkowicach-Zdroju naszą szkołę reprezentowali Jan Lewandowski i Oliwier Wojtyczka. Janek podbił serca jurorów wierszem „Baśka mo taśka”. Aktorskim zacięciem i morałem: „Kto ze sobom wszystko nosi, ło nic inkszych się niy prosi” wywalczył I miejsce. Oliwier z zaangażowaniem opowiedział o Gustlikowym skarbie czyli „wonglu”. Przekonywał, że dzięki „grubie na Woli ludziskom dobrze sie wiodło”. Zdobył wielkie brawa i miejsce drugie. Chłopcy otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy!

• Pierwsza pomoc

• Nasi uczniowie uczestniczą dziś i jutro w zajęciach pierwszej pomocy przedmedycznej . Prowadzi ją w ramach swojego projektu "Pierwsza pomoc dla każdego bez strachu" Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Góra. Uczymy się podstawowej pierwszej pomocy przedmedycznej oraz współpracy. Przeszkoleni przez strażaków zostaną wszyscy uczniowie w szkole. Serdecznie dziękujemy za wartościowe zajęcia!

• Wolontariusze

• 1listopada 2022 uczniowie naszej szkoły: Wiktoria Bartosz, Zofia i Tymoteusz Fijał, Wiktoria Siuta, Kacper Kubeczko, Filip Warkocz i Szymon Mamok kwestowali przy cmentarzu w Górze. Pod opieką wolontariuszy Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie zbierali pieniądze na bieżącą działalność hospicjum. Datki wspomogą budowę ośrodka hospicyjno- opiekuńczego pn. Dom Ojca Pio.

• Święto Niepodległości

• Dzisiaj dokładnie o godzinie 11.11 w naszej Szkole wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Pieśń, na dźwięk której każde serce bije szybciej i mocniej. Hymn narodowy uroczyście i podniośle zaśpiewała cała społeczność szkolna.

W ramach obchodów Święta Niepodległości odbył się patriotyczny muzyczny quiz. Dzieci z klas I-III przygotowały piękne aranżacje muzyczne. Starsi koledzy odpowiadali na pytania związane z prezentowanymi utworami. Zwyciężyła klasa 4c. W nagrodę otrzymała voucher na dzień wolny od pytania. Gratulujemy zwycięzcom

Delegacja naszej szkoły uczestniczyła  w obchodach Święta Odzyskania Niepodległości.

• Pani Jesień

• Uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym. Tematem była "Pani Jesień". Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział i przygotowanie pięknych prac plastycznych. Gratulujemy zwycięzcom

• Wirusoochrona

• Uczniowie klas I II i III   brali udział w akcji Wirusoochrona.

​​​​​​​Głównym celem była promocja podstawowych zasad higieny osobistej .

#LekcjaHIGIENY

#Wirusoochrona

• Code Week

•  Nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający aktywny udział w Code Week 2022. CodeWeek - Europejski Tydzień Kodowania. To akcja, w ramach której europejskie kraje organizują liczne wydarzenia. Polska jest jednym z jej liderów. Dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Uczniowie kodowali w języku HTML, C++. Młodsze klasy w programie Scratch

• Światowy Dzień Origami

• 24 października klasa II a obchodziła Światowy Dzień Origami. Uczniowie zapoznali się z japońską sztuką składania papieru, dowiedzieli się skąd ona pochodzi oraz w jakim kraju została rozwinięta. Następnie każdy stworzył swoją papierową rodzinę lisków.