• Warsztaty "czekoladowe"

• W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną klasy VA, VIA i VIB wzięły udział w warsztatach czekoladowych. Uczniowie z płynnej belgijskiej czekolady przygotowali pyszne pralinki. Dowiedzieli się także wielu ciekawostek na temat produkcji tego przysmaku.

• Jarmark Bożonarodzeniowy

• Rada Rodziców oraz Społeczność Szkolna zorganizowali przepiękny jarmark.

Goście obejrzeli „Jasełka”, w których wystąpili najmłodsi uczniowie. Rodzice, dziadkowie,
            rodzeństwo​ oraz nauczyciele mogli podziwiać umiejętności artystyczne i wokalne małych
            aktorów. Gromkimi brawami nagrodzono również występ Jana Lewandowskiego i Oliwiera Wojtyczka, laureatów XXV Międzygminnego Konkursu Gwarowego zorganizowanego przez GOK w Goczałkowicach-Zdroju.

Dla gości przygotowano kiermasz z ozdobami, kartkami świątecznymi, stroikami,
            upominkami Prace były wykonane w ramach szkolnego konkursu plastycznego . Wiele
            z prezentowanych prac przygotowano również podczas zajęć na świetlicy szkolnej.
            W tym dniu korytarze szkolne wypełnił zapach świątecznych wypieków oraz przysmaków
            serwowanych przez rodziców (przy wsparciu sponsorów). Gościem specjalnym, który
            odwiedził szkołę była uczestniczkaprogramu Master Chef Zofia Masny-Klimczak z Pszczyny.

Świąteczny nastrój Jarmarku dodatkowo podkreśliła dekoracja

• Konkurs „Najpiękniejsza ozdoba świąteczno – bożonarodzeniową”

• W świetlicy szkolnej już od miesiąca panował świąteczny nastrój. W wystroju sali zagościły prace plastyczne dzieci: Mikołaje, aniołki, choinki, stajenki. Powstawały tu stroiki, ozdoby i kartki świąteczne na kiermasz. Przeprowadzono szkolny konkurs „Najpiękniejsza ozdoba świąteczno – bożonarodzeniowa” w kategoriach klas „0”-1, II – III, IV – VI oraz VII – VIII. Wzięło w nim udział 36 dzieci. Jury w składzie p. Ismena Maląg- Wolnicka, p. Renata Krawczyk i p. Urszula Ryszka nagrodami i dyplomami nagrodziło następujących uczniów: Marcel Pawełczyk, Nadia Barcik, Nadia Okruta, Helena Papciak, Livia Słoma, Filip Paszek, Malwina Siuta, Dominik Klimek, Wiktoria Budzyńska, Weronika Gaj, Filip, Juraszek, Lena Niedośpiał, Małgorzata Kulik, Amelia Nowak. Wszystkie prace były wspaniałe i trafiły na świąteczny kiermasz! Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie.

• Półkolonie

•  Drodzy Rodzice

Przypominamy, że od 14.12.2022r. do 21.12.2022r. będą trwały zapisy na półkolonie zimowe, które odbędą się w naszej szkole od 16.01.2023r. do 20.01.2023r.

Karta kwalifikacyjna i regulamin są do pobrania na stronie internetowej szkoły w zakładce „O szkole – dokumenty szkolne” oraz w sekretariacie szkoły.

• Wycieczka klas pierwszych do Wielkiej Fabryki Elfów.

• Spotkanie z Elfami Mikołaja, zabawa w świątecznym klimacie to coś na co czekały dzieci z klas pierwszych. Dzisiaj w Wielkiej Fabryce Elfów w Katowicach odbyły bajeczną podróż. Czekały na nich zabawy ruchowe, zagadki logiczne, zadania i napisanie listu.  Na zakończenie wizyty w świecie Elfów spotkały się z Mikołajem. Wrażeń było wiele.

• Warsztaty

• Klasy ósme uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez certyfikowanego instruktora w ramach programu rekomendowanego „Debata”. Celem ogólnym programu jest wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków stojących przed progiem inicjacji alkoholowej. Program miał charakter krótkiej interwencji profilaktycznej z wykorzystaniem interaktywnych metod dialogu motywującego.

• Piramida żywieniowa

• 24 listopada uczniowie klasy III a i IV a wzięli udział w lekcji na temat chorób rzadkich, w tym fenyloketonurii. W trakcie zajęć został zrealizowany program edukacyjny pt. „Antek na diecie- nasz przyjaciel z PKU”. Dzieci zapoznały się z podstawowymi założeniami dietetycznymi, porównały piramidę żywieniową osoby zdrowej i chorującej na fenyloketonurię, a na koniec sporządziły menu na wycieczkę. Zajęcia przeprowadziła p. Karolina Kowalczyk- regionalny kierownik medyczny firmy Dr Max, za co bardzo dziękujemy.

• Informacja

• Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli informuje, że od dnia 02.01.2023r. ulegnie zmianie stawka za żywienie.

Dzienna stawka żywieniowa w przedszkolu oraz oddziałach przedszkolnych będzie wynosić:

- śniadanie 2,00 zł

- obiad 5,00 zł

- podwieczorek 2,00 zł

Stawka w szkole dla uczniów:

- obiad 5,00 zł

- herbata 0,30 zł