W naszej szkole wraz z nowym rokiem szkolnym ruszyła innowacja pedagogiczna dla uczniów klas 0 - III - "Edukacja przez szachy w szkole". Celem innowacji jest wsparcie edukacji matematycznej w kształceniu, rozwój wyobraźni przestrzennej dziecka, umiejętność skutecznego działania, wytrwałości w dążeniu do celów, odpowiedzialności, ponoszenia konsekwencji własnych decyzji, radzenie sobie ze stresem i porażką, szacunku do przeciwnika. Wszystkim uczestnikom zajęć życzymy wytrwałości i sukcesów!! Uczniowie z wielkim zaangażowaniem biorą udział w zajęciach - zobacz zdjęcia w Albumie fotograficznym
Turniej szachowy o puchar Wójta Gminy Miedźna
Serdecznie zapraszamy do udziału w Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Miedźna, który odbędzie się w dniu 19 października br. o godz. 9.30 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Woli /ul. Lipowa 3/
Zgłoszenia przyjmowane będą:
- telefonicznie - sms pod nr telefonu 505 526 767
- e-mailowo - marek403@wp.pl
- na serwisie - www.chessarbiter.com
Wpisowe wynosi 10 zł.
/Dzieci i młodzież do 18 roku życia zwolnieni są z opłaty/.
Dzień Edukacji Narodowej
W jednym z ważniejszych dni w całym roku szkolnym, Dniu Nauczyciela, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły.
Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów!
Konkurs
15 października odbył się w naszej szkole apel, na ktorym złożone zostały życzenia dla wszystkich pracowników szkoły. Ogłoszono również wyniki konkursu "Zgadnij, kto to?". Zwyciężyła Ola Fuks z kl. VIA przed Niną Sterną i Dawidem Tobiczykiem z kl. IVA.
Czytanie Trylogii Sienkiewicza
7 października br. W Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli odbyło się Międzyszkolne Czytanie Sienkiewicza. Impreza ta była odzewem na akcję zainicjowaną przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który zachęcał Polaków do wspólnego czytania „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Na wieczorku literackim, w którym wzięli udział uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli, Liceum Ogólnokształcącego w Gilowicach, szkoły organizującej spotkanie, rodzice uczniów oraz przedstawiciele władz gminy Miedźna, czytano fragmenty „Ogniem i mieczem”, „Potopu” i „Pana Wołodyjowskiego”. Przez ponad dwie godziny obcowano z mistrzowską prozą Henryka Sienkiewicza, który na kartach swych powieści ukazał niezwykłych bohaterów, zmuszonych żyć w ciężkich czasach Rzeczypospolitej. Ich barwne przygody i perypetie, w których napięcie i powaga przeplatają się z humorem, dostarczyły słuchaczom chwil odprężenia, ale były też okazją do refleksji nad losem Polski i rodzimym patriotyzmem. Imprezę uświetniły stroje z epoki, w które byli przebrani niektórzy uczniowie i nauczyciele, oraz wspaniała dekoracja, tworząca wraz z kostiumami i nastrojowa muzyką atmosferę szlacheckiej Rzeczypospolitej. Spotkanie to będące okazją integracji środowiska szkolnego i lokalnego, było już trzecim, w którym mogli wziąć udział uczniowie, nauczyciele i rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli ( na poprzednich wieczorkach czytano „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza i „Zemstę” Aleksandra Fredry; ostatnia z tych imprez odbyła się w zaprzyjaźnionym Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera).
Krystyna Motyka
Teresa Hochuł
Beata Faruga
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
Wycieczka klas II-III
W czwartek - 2 października 2014 roku, uczniowie klasy IIa, IIIa i IIIb wraz z wychowawcami udali się na całodniową wycieczkę do Tarnowskich Gór. Pierwszym punktem zwiedzania było Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych, gdzie uczniowie mieli okazję poznać różnego rodzaju zjawiska związane z prądem elektrycznym, uczestniczyli w eksperymentach, oglądali stare eksponaty. Następnie udali się do Tarnowskich Gór do Zabytkowej Kopalni Srebra. Tutaj ,po pokazie multimedialnym, udali się na głębokość 40 m pod ziemię, by zwiedzać fragmenty wyrobisk, chodników i sztolni, w których kiedyś wydobywano rudy ołowiu, srebra czy cynku. Ważnym punktem okazał się zakup licznych pamiątek związanych z kopalną. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w sztolni "Złotego Pstrąga", gdzie 600 metrowy odcinek podziemny pokonuje się łodziami. Dzieci, choć zmęczone, wróciły zadowolone.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
Dzień chłopaka
W środę 1 października klasa VI a świętowała obchody klasowego Dnia Chłopaka na pobliskiej kręgielni. Każdy miał okazję spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportowej. Czas spędzony we wspólnym towarzystwie służył wesołej zabawie i sportowej rywalizacji. Na zakończenie świętowania wszyscy uznali, że trzeba będzie koniecznie jeszcze kiedyś powtórzyć taką formę spędzania czasu.
W piątek, w Dniu Uśmiechu, podczas kolejnego apelu wychowawczego, ogłoszono wyniki konkursu na "NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO CHŁOPAKA" naszej szkoły. Zwycięzcą w starszej grupie wiekowej został Szymon Pukas z klasy VIb, w młodszej Szymon Cieniecki z klasy IIa. Chłopcy otrzymali pamiątkowe medale oraz liczne gratulacje.
Zobacz zdjęcia w Albumie fotograficznym
Zabawa uczniów kl II i III
W czwartek uczniowie klas drugich w szkole miło spędzali czas. Oprócz nauki znaleźli czas na zabawę oraz jesienne prace z dyni -
Zdjęcia w Albumie fotograficznym
Światowy Dzień Uśmiechu
Światowy Dzień Uśmiechu
Dzień Uśmiechu - pierwszy piątek października! 4 października 2013 roku! Uśmiechnij się!
Neurodydaktyka
170 uczestników liczyła konferencja „Neurodydaktyka w codziennej pracy nauczycie”, prowadzona przez pracownika naukowego Uniwersytetu Śląskiego dr. Marka Kaczmarzyka w dniu 30 września 2014 r.
Słuchaczami byli dyrektorzy, nauczyciele szkół i przedszkoli z powiatów: pszczyńskiego, rybnickiego, bielsko – bialskiego, oświęcimskiego, bieruńsko –lędzińskiego, chrzanowskiego oraz wielu Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji, zajmujących się wspomaganiem rozwoju szkół .
Konferencję organizowało Gimnazjum nr 2 w Woli we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli oraz Centrum Przedsiębiorczości Spółka z o.o. w Woli.
Zaproszenie na konferencję przyjęli pan Stanisław Karbowy – przewodniczący Rady Gminy Miedźna, pani Marianna Korkosz – dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania w Miedźnej.
Neurodydaktyka jest obszarem, którym warto nauczycieli zainteresować, bo stanowi doskonałą podpowiedź w jaki sposób pracować z nastolatkami na każdym etapie ich dorastania. Jest próbą zastosowania tego co wiadomo o fizjologii mózgu - w dydaktyce. W przypadku nauczycieli jednym z najistotniejszych aspektów, jest m.in. sposób przekazywania wiedzy. - To jak mówią, jest równie ważne, jak to - co mówią.
Dr Kaczmarzyk jest porywającym wykładowcą, toteż Jego wykład został bardzo dobre przyjęty i zakończył się rzęsistymi brawami.
Zobacz zdjęcia w Albumie fotograficznym
Bezpieczeństwo na drodze
We wtorek w naszej szkole odbyła się pogadanka dla najmłodszych uczniów na temat "Bezpieczeństwa na drodze". Dzieci klas I-III spotkali się z policjantami z pszczyńskiej Komendy Policji, którzy przypomnieli uczniom jak należy zachować się na drodze. Mamy nadzieję, że wszyscy będą przestrzegać zasad ruchu drogowego. Uczniowie poznali także pracę policjanów, mogli dotknąć policyjnych akcesoriów - tarczę do zatrzymywania pojazdów - lizak, kajdanki, czapkę, pałkę policyjną.
Zabacz zdjęcia w Albumie fotograficznym
Wybory Samorządu uczniowskiego
W naszej szkole od dawna panuje tradycja wspólnej odpowiedzialności uczniów, nauczycieli za podejmowane przez nas działania. W związku z tym odbyły sie wybory do Szkolnego samorządu. A oto oni:
Przewodniczący: Aleksandra Fuks kl. VI a
Zastępca: Julia Ćwiklicka kl. VI b
członkowie: Ada Kowalczyk kl. II
Maja Gajewska kl. IIIa
Maja Kula kl. III b
Wiktoria Granatyr kl. IV a
Inga Orędarz kl. IV b
Mateusz Wszeborowski kl. V
Opiekunowie: p. Marzena Janusz oraz p. Iwona Przesór
Umiem pływać
Informujemy, że uczniowie klas III i IV, którzy we wrześniu zgłosili się do projektu "Umiem pływać" mają pierwsze zajęcia na basenie w sobotę 20.09.2014. Spotkanie z trenerem przed kasą basenu o godzinie 10.45. Proszę zabrać stroje!
Jesteśmy jedyną szkołą podstawową w naszej gminie, która prowadzi regularne lekcje pływania dla wszystkich dzieci. Uczniowie zerówki oraz klas II raz w tygodniu ćwiczą z instruktorem pływania. Pozostałe klasy realizują na basenie dwie lekcje wychowania fizycznego tygodniowo, które są obowiązkowe dla każdego ucznia. Ponadto chętni trzecio i czwartoklasiści biorą udział w zajęciach nauki pływania "Umiem pływać" prowadzonych przez trenera Sławomira Formasa. Projekt realizowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach działania „Wspieranie przedsięwzięć w zakresie upowszechniania sportu dzieci i młodzieży”. Zajęcia odbywać się będą do grudnia 2014r. Dzięki powszechnemu bezpłatnemu dostępowi do zajęć na pływalni w ciągu 6 lat szkoły podstawowej, a nawet poprzedzającej ten cykl klasie zerowej, każdy uczeń naszej szkoły z dumą może podpisać się pod nazwą projektu: "Umiem pływać".
SP II na Gminnych Biegach Ulicznych Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Woli
Jak co roku reprezentacja naszej szkoły, tym razem licząca 43 uczniów pod opieką pani Ireny Świerkot oraz pani Doroty Berkowskiej wzięła udział w Gminnych Biegach Ulicznych, które miały miejsce 13 września. Młodsze dzieci dzielnie radziły sobie na dystansie 300 m, uczniowie klas IV – VI pokonali dystans 1000 m.
Najszybsi biegacze zostali odznaczeni medalami, dyplomami i nagrodami. Wszyscy sportowcy wzięli udział w losowaniu nagród rzeczowych. Drużynowo nasza szkoła zajęła III miejsce. Indywidualnie w swoich kategoriach wiekowych na podium zasłużyli następujący biegacze:Zuzanna Łukaszczuk – I miejsce
Wanesa Kania – I miejsce
Bartosz Stosio – II miejsce
Martyna Żogała – I miejsce
Szymon Pukas – III miejsce
Na wyróżnienie zasłużył Maciej Derkacz, który wykazał się sportową postawą fair play i zatrzymał się podczas wyścigu, by pomóc kontuzjowanemu zawodnikowi z Góry. Maćku, jesteśmy z Ciebie dumni! Gratulujemy wszystkim medalistom!
Zobacz zdjęcia w Albumie fotograficznym
Turniej Orlika
- 9 września odbył się V TURNIEJU ORLIKA - etap gminny. Organizatorem rozgrywek była SP Miedźna. Na boisku toczyła się zacięta walka. Wyniki:1. SP Góra2.SP Miedźna3.SP 2 WolaSkład naszej drużyny: Kamil Jurczak, Mateusz Wszeborowski, Mateusz Brzęczek, Kacper Niewiarowski, Krystian Pasternak, Adam Polok, Patryk Koziana, Jakub Kuziemski.Opiekun: Paweł Włosiak
Otwarcie placu zabaw
W sobotę 30 sierpnia przy Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II odbył się Piknik dla najmłodszych połączony z otwarciem Placu Zabaw, który powstał w ramach rządowego programu “Radosna Szkoła”. Otwarcia dokonał wójt gminy Bogdan Taranowski wraz z p. dyrektor Lucyną Laszczak przecinając wstęgę. Gościli również dyrektor ZOiW p. Marianna Korkosz oraz p. Sebastian Pyjas - nowy dyrektor SP 2. Nauczyciele SP 2 przygotowali i zaprosili dzieci do zabaw i rozgrywek sportowych - biegi, slalomy, skoki w workach, strzały do bramek, skakanki, rzuty do celu cieszyły sie wielką popularnością. Po każdej konkurencji uczestnik wybierał dla siebie z zaczarowanych skrzyń upominek czy zabawkę. Wszyscy miło spędzili czas posilając się kiełbaskami i słodkościami. Nowy plac zabaw mienił się kolorami balonów i strojów bawiących się na nim dzieci. Serdecznie zapraszamy do bezpiecznego korzystania z placu zabaw wszystkich małych mieszkańców. Mamy nadzieję, że będzie on długo cieszył wszystkie dzieci.
Zobacz zdjęcia w albumie fotograficznym
Rozpoczęcie roku szkolnego
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Dziś 1 września 2014r. rozpoczęliśmy nowy Rok Szkolny 2014/15. Spotkaliśmy się w auli szkoły skąd przeszliśmy do kościoła na uroczystą mszę św. Następnie w szkole przywitaliśmy nowy rok szkolny. Wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły powitał pan dyrektor mgr Sebastian Pyjas. Naszą szkołę swoją obecnością zaszczycili: wójt Gminy Miedźna p. Bogdan Taranowski, dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania p. Marianna Korkosz, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, rodzice. Na uroczystym apelu wójt gminy podziękował za długoletnia pracę na stanowisku dyrektora szkoły przechodzącej na emeryturę p. Lucynie Laszczak. Przedstawił również nowego dyrektora p. Sebastiana Pyjasa, który objął to stanowisko w wyniku przeprowadzonego konkursu.
W dalszej części p. Marzena Janusz przypomniała wydarzenia związane z wybuchem II wojny światowej oraz Powstaniem Warszawskim. Uczniowie kl. IV a przypomnieli w angielskiej piosence zasady ruchu drogowego, a zespół "Kolorowa tęcza" w humorystyczny sposób zaprezentował taniec "Różowej pantery".
Następnie szczególnie gorąco powitano uczniów klasy I, którzy odebrali w bibliotece szkolnej swoje pierwsze podręczniki i wraz z wychowawcami przeszli do swojej sali lekcyjnej. Także dzieci z grupy "0" miały już swoje zajęcia. Buzie uśmiechnięte - chyba im się podoba w przedszkolu.
Pan dyrektor wszystkim nauczycielom i uczniom życzył w nowym roku szkolnym radości, zadowolenia i samych sukcesów.
Zobacz zdjęcia w albumie fotograficznym
Wyprawka szkolna
Dyrektor Szkoły Podstawowej informuje, że wzorem lat ubiegłych również w roku szkolnym 2014/2015 będzie realizowany Rządowy program pomocy uczniom w 2014 r. "Wyprawka szkolna". Wniosek do pobrania w sekretariacie szkoły i na stronie internetowej. Termin złożenia 03 września 2014 r. w sekretariacie szkoły.
Archiwum Aktualności