170 uczestników liczyła konferencja „Neurodydaktyka w codziennej pracy nauczycie”, prowadzona przez pracownika naukowego Uniwersytetu Śląskiego dr. Marka Kaczmarzyka w dniu 30 września 2014 r.
Słuchaczami byli dyrektorzy, nauczyciele szkół i przedszkoli z powiatów: pszczyńskiego, rybnickiego, bielsko – bialskiego, oświęcimskiego, bieruńsko –lędzińskiego, chrzanowskiego oraz wielu Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji, zajmujących się wspomaganiem rozwoju szkół .
Konferencję organizowało Gimnazjum nr 2 w Woli we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli oraz Centrum Przedsiębiorczości Spółka z o.o. w Woli.
Zaproszenie na konferencję przyjęli pan Stanisław Karbowy – przewodniczący Rady Gminy Miedźna, pani Marianna Korkosz – dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania w Miedźnej.
Neurodydaktyka jest obszarem, którym warto nauczycieli zainteresować, bo stanowi doskonałą podpowiedź w jaki sposób pracować z nastolatkami na każdym etapie ich dorastania. Jest próbą zastosowania tego co wiadomo o fizjologii mózgu - w dydaktyce. W przypadku nauczycieli jednym z najistotniejszych aspektów, jest m.in. sposób przekazywania wiedzy. - To jak mówią, jest równie ważne, jak to - co mówią.
Dr Kaczmarzyk jest porywającym wykładowcą, toteż Jego wykład został bardzo dobre przyjęty i zakończył się rzęsistymi brawami.
Zobacz zdjęcia w Albumie fotograficznym