• Strategia Rozwoju Gminy Miedźna

          • Urząd Gminy Miedźna przystępuje do prac analityczno-badawczych nad opracowaniem nowego dokumentu Strategii Rozwoju naszej Gminy, która stoi przed wieloma wyzwaniami w najbliższej przyszłości.

             Oprócz prac analitycznych, częścią prac będzie również przeprowadzenie badania ankietowego. Chcemy, by dokument Strategii był ambitny, ale wykonalny, wyznaczał nowe kierunki rozwoju, a przede wszystkim, by odpowiadał oczekiwaniom mieszkańców.

            Ponieważ dokument ma odpowiadać na realne potrzeby i oczekiwania społeczności lokalnej zwracamy się z uprzejmą prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety. Wypełniając ją, będziecie mieli Państwo wpływ na przyszłość i wybór kierunków rozwoju naszej Gminy.

            Ankieta ma na celu zarówno pozyskanie niezbędnych informacji diagnostycznych, jak również ma pozwolić na wskazanie podstaw do określenia kierunków i działań rozwojowych.

            Wystarczy kliknąć w link i odpowiedzieć na pytania:

            Ankiety w formie papierowej dostępne są również w Urzędzie Gminy Miedźna na parterze budynku.

          • Komunikat

          • WAŻNE Dla mieszkańców Gminy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z uwagi na uzależnienia, współuzależnienia oraz w związku z przemocą domową, uruchomiono punkty informacyjno-konsultacyjne w poniższym zakresie:

            Porady i konsultacje w zakresie uzależnień w każdy wtorek w godzinach od 15.00 - 18.00 w Woli ul. Poprzeczna 1, I piętro pok. 29 oraz w Górze ul. Długa 41 (Ośrodek Zdrowia — Biuro Sołtysa), w każdy drugi czwartek miesiąca od godziny 15.00 do godziny 18.00.

            Termin spotkania należy ustalić telefonicznie pod numerem telefonu 519 877 769.

            Porady prawne w zakresie prawa rodzinnego dla ofiar przemocy oraz osób i rodzin z problemem uzależnienia odbywają w Woli ul. Poprzeczna 1, (I piętro pok. 29)

            Termin porady należy ustalić w sekretariacie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miedźnej z siedzibą w Woli pod numerem telefonu (032) 211 82 51 w godzinach pracy Ośrodka.

            Porady psychologiczne udzielane są w punkcie co drugi czwartek miesiąca w godzinach od 15.00 - 18.00, Wola ul. Poprzeczna 1, (I piętro pok. 29).

            Termin należy ustalić pod numerem telefonu 519 693 400 w dniach: poniedziałek, środa, piątek, w godzinach od 10:00 do 12:00

            Konsultacje psychiatryczne dla dzieci i młodzieży u których występują zaburzenia psychiczne będące m.in. wynikiem funkcjonowania w rodzinie z problemem uzależnienia oraz przemocy domowej.

            Konsultacje udzielane są w Centrum Specjalistycznej Diagnozy i Terapii w Pszczynie ul. Rybnicka 47a.

            Termin wizyty należy ustalić pod numerem telefonu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miedźnej z/s w Woli pod numerem telefonu 798 588 999 w godzinach pracy Ośrodka.

            Ponadto informujemy, że Gmina Miedźna w trosce o mieszkańców zawarła umowę na realizację usług w formie m.in.: terapii psychologicznej, psychoterapii, terapii rodzinnej i terapii małżeńskiej, dla osób i rodzin z problemem uzależnienia i przemocy domowej.

            Pomoc w w/w formie udzielana jest na podstawie skierowania wydanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miedźnej z/s w Woli oraz zgłoszenia się w wyznaczonym terminie ustalonym podczas rejestracji pod numerem telefonu 690 299 600 w Centrum Specjalistycznej Diagnozy i Terapii w Pszczynie ul. Rybnicka 47a

          • Wizyta w teatrze

          • Dzisiaj uczniowie klas czwartych obejrzeli sztukę "Pinokio" w Teatrze Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie. "Dzieci nie są niegrzeczne, tylko ciekawe świata – ta myśl towarzyszyła reżyserce Annie Retoruk podczas pracy nad spektaklem.

            Tytułowy drewniany pajacyk, rozdarty między dobrymi radami dorosłych i dziecięcą skłonnością by być wszędzie i widzieć wszystko, wplątuje się w lawinę kłopotów, naraża na niebezpieczeństwa i przyprawia swojego twórcę – Geppetta – o palpitacje serca. W ten sposób poznaje życie i uczy się jak być prawdziwym chłopcem.

            „Pinokio” to spektakl o dziecięcym żywiole, a także o mądrym wychowywaniu, które polega na zachowaniu szacunku do praw rządzących światem dziecka.

          • Ogólnopolski Program Edukacji Ekologicznej „#repetujemy”

          • Ogólnopolski Program Edukacji Ekologicznej „#repetujemy”

            Sprostaliśmy wszystkim wyzwaniom! Jak ocenią je jurorzy? Nie wiemy. Jesteśmy jednak przekonani, że w naszej świetlicy cele Programu zostały osiągnięte. Na zajęciach dzieci pogłębiły wiedzę i są świadome własnej odpowiedzialności za środowisko. Liczymy, że w przyszłości zachowają postawy prośrodowiskowe i będą je promować w swoim otoczeniu.

            Na szkolnym fb prezentujemy ostatnie konkursowe zadanie, które poległo na stworzeniu piosenki pt. „Życie butelki”: https://fb.watch/kyk0dRP6SS/

             

          • Drugie życie odpadów

          •  

            Znacie zasadę 4R? My już tak! Reduce - redukujemy odpady. Reuse – używamy ponownie. Replace – wymieniamy. Recycle – oddajemy do recyklingu, gdzie powstają z nich surowce.

            Już wiemy co robić, by produkować mniej odpadów. Jak nimi gospodarować, by nie zaśmiecać Ziemi. Zrobiliśmy dla rodziców Poradniki Zakupowe. Świetlica nigdy nie będzie Krainą Porzuconych Opakowań i Niepotrzebnych Rzeczy. Potrafimy ze śmieci zrobić coś pożytecznego! Z rolek po papierze stworzyliśmy przyborniki. Z plastikowych butelek powstały wazony. Kawałki starych rajstop przeobraziły się w gumki i opaski do włosów. Najlepsze zostawiliśmy na koniec. Była to praca konkursowa na Ogólnopolski Program Edukacji Ekologicznej "#rePETujemy". Polegała na wykorzystaniu odpadów w konstrukcji przestrzennej. Praca była czasochłonna, ale świetliczaki nie zawiodły. Tak powstał „Park EkoLidki za Jeden Uśmiech” ze ścieżką sensoryczną. Stał się aktualnie najbardziej obleganą zabawką w świetlicy! Do Parku dzieci nie muszą kupować biletu. Wystarczy jeden uśmiech i zyskują dostęp do wspaniałej zabawy! Dużo frajdy sprawiło im jego wymyślanie i tworzenie, które wydaje się nie mieć końca. Nowe pomysły nadal się rodzą! Zobaczcie, co kreatywne dzieci robią ze śmieci.

          • Laboratorium Przyszłości

          • Laboratorium Przyszłości. Uczniowie klasy VIII a zapoznali się z działaniem drukarki 3D. Znajomość projektowania 3D pomoże w przyszłości rozwinąć uczniom wyobraźnię przestrzenną. Otwarta konstrukcja drukarki pozwala uczniom zobaczyć z bliska proces drukowania.

          • Rewia na lodzie

          • Wyjazd na rewię na lodzie "Niezwykłe przygody Sinbada Żeglarza"

            Klasy 0-2 wraz z opiekunami udały się na Miejską Halę Lodową w Oświęcimiu, aby obejrzeć rewię na lodzie pt. „Niezwykłe Przygody Sindbada Żeglarza”. Przedstawienie było zjawiskowe. Docenić trzeba tu scenografię, kostiumy, muzykę, nagłośnienie, a przede wszystkim doskonałą umiejętność jazdy na łyżwach prezentowaną przez aktorów. Uczniom bardzo się podobało, oglądali spektakl z wielkim skupieniem. A przede wszystkim z uśmiechami na twarzach.

             

          • Karta rowerowa

          • W poniedziałek, 17 kwietnia, uczniowie klas czwartych przystąpili do egzaminu teoretycznego na kartę rowerową.Pod koniec maja odbędzie się część praktyczna czyli jazda na rowerze.

          • Gminne Zawody w Piłce Nożnej

          • Zawodnicy naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Zawodach w Piłce Nożnej, w kategorii chłopców z rocznika 2008 i młodszych. Rozgrywki odbyły się na sąsiadującym z naszą szkołą boisku "Orlik". Bardzo dobra postawa chłopców w trakcie rozgrywek dała nam trzecie miejsce na podium.

            Serdeczne gratulacje!!!

          • II Miejsce w Turnieju o Puchar Tymbarku

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli dziś udział w XXIII edycji Turnieju o Puchar Tymbarku. Rozgrywki zakończyliśmy na podium i wywalczyliśmy II miejsce. To było trudne wyzwanie, bo warunki nam nie sprzyjały i wszystkie mecze rozgrywaliśmy w strugach deszczu. Chłopcy świetnie się spisali i godnie reprezentowali naszą szkołę.

            Gratulacje 

          • Akcja: segregacja!

          •  

            Zajęcia ekologiczne w świetlicy nadal trwają. Dzieci poznały korzyści z segregacji. Znają kolory pojemników na odpady. Wiedzą, co wolno do nich wrzucać. Rozpoznają, z czego wykonana jest wyrzucana rzecz. Pomogły w tym szyfry, rebusy, zabawy ruchowe. Uczniowie zrobili gazetkę, by zachęcać innych do segregacji. Zrealizowali również czwarte zadanie Ogólnopolskiego Programu Edukacji Ekologicznej #rePETujemy. Polegało ono na stworzeniu wiersza na temat segregacji odpadów. Sposób przedstawienia wiersza okazał się niezłą zabawą. Zapraszamy do teatru kukiełek na sztukę o EkoLidce.

            Zapraszamy do obejrzenia filmu na FB: https://www.facebook.com/100089232371277/videos/1314383925779021

             

          • Zajęcia biblioteczne

          • Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w ciekawych zajęciach bibliotecznych. Podczas kolejnej wizyty usłyszeli fragmenty książki o zwyczajach wielkanocnych związanych z pisankami. Chętnie bawili się podczas "wyścigu pisanek". A na koniec z kolorowego papieru wykonali przepiękne uszy zajączka.

          • "Spotkanie na żywo"

          • Dzieci z grup zerówek oraz klas drugich gościły w środę, 5 kwietnia niezwykłego gościa. Był nim autor popularnych książek dla dzieci Pan Waldemar Cichoń. Była to okazja dla uczniów, aby dowiedzieć się jak powstała seria książek o niesfornym i zabawnym kocie imieniem Cukierek. Dzieci zadawały autorowi dużo pytań o dalsze losy głównego bohatera, a na zakończenie miały okazję kupić wybraną książkę z dedykacją pisarza. W imieniu dzieci, rodziców i nauczycieli dziękujemy organizatorom za umożliwienie tak niezwykłego spotkania na żywo, a Panu Waldemarowi za poświęcony czas najmłodszym wielbicielom.

          • Przebrania uczniów

          • W dzisiejszym konkursie na najlepiej przebraną "świątecznie" klasę oraz w quizie wiedzy najlepszą okazała się 8 b. Gratulujemy! Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie słodkich poczęstunków w postaci waty cukrowej. Słodko-świąteczne uśmiechy nie schodził z twarzy naszych wspaniałych Uczniów

          • "You can sing"

          • W dzisiejszym konkursie "You can sing" wygrała Amelia Kamińska z klasy 6b oraz Aleksandra Skalny z klasy 1 b. Ponadto jury wyróżniło: Natalię Maślankę z klasy 6a oraz Annę Adamaszek z klasy 8a. Brawa dla wszystkich wykonawców! Dziękujemy również Radzie Rodziców za ufundowanie nagród w konkursie!

             

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Woli
      • 32 2118369 693873529 sprawy uczniowskie 691492647 sprawy kadrowe
      • ul. Lipowa 3 43-225 Wola Poland
      • Dyrektor mgr Aleksandra Hałat W skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli wchodzą: 1. Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Pawła II Wola, ul. Lipowa 3 Wola, ul. Przemysłowa 7 2. Gminne Przedszkole Publiczne nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Tuwima Wola, ul. Brzozowa 5
      • Sekretariat Zespołu Szkolno - Przedszkolnego znajduje się przy ulicy Lipowej 3 Czynny codziennie od 7.00 do 15.00 piątek dzień wewnętrzny, interesanci są przyjmowani tylko w sprawach pilnych
  • Galeria zdjęć

      brak danych