• . "Alicja w krainie dobrych manier".

• Dzieci z zerówki i pierwszoklasiści mieli okazję obejrzeć w naszej szkole przedstawienie teatralne pt. "Alicja w krainie dobrych manier". Bohaterzy pokazali dzieciom jak wielką moc mają dobre maniery, uśmiech na twarzy oraz życzliwość.

• Klasa 1 b pilnie uczy się w drugim semestrze

• Dzieci doskonalą umiejętności matematyczne oraz z języka polskiego. Jednak czas w szkole to również rozwijanie talentów plastyczno – technicznych. Dzieci bardzo lubią malować, lepić, rysować. W ostatnim czasie wykonali piękne i ciekawe prace z masy solnej. Były to pizze, pierogi, kanapki, bułeczki. Zaprojektowały także przepiękną łąkę kwietną. Ciekawe są również prace przedstawiające miasto nocą. Zaangażowanie i efekty widać na załączonych fotografiach.

• Sukces Agathy

• Nasza uczennica, Agatha Świerc, uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych woj. śląskiego w roku szkolnym 2022/2023, organizowanego przez Śląskiego Kuratora Oświaty. Po wielu miesiącach wytężonej pracy i wygraniu trzech etapów konkursu przyszedł czas na świętowanie wspaniałego sukcesu. Gratulujemy!

• HODOWLA RZEŻUCHY W KLASIE 1A

Uczniowie klasy 1a założyli hodowlę rzeżuchy. Nasiona wysiano do pojemników wypełnionych ziemią oraz watą. Większość doniczek ustawiono na parapecie, jedną schowano do szafki. Dzieci codziennie podlewały rośliny i obserwowały jak się zmieniają. Hodowlę prowadzono przez dwa tygodnie. Po tym czasie każdy przyniósł piękną rzeżuchę do szkoły.

• Wycieczka do kopalni soli

• Klasa VIa, VIb, VIIIa wybrały się na dwudniową wycieczkę. Uczniowie spacerowali po Krakowie - odwiedzili Smoka Wawelskiego, zobaczyli Wawel, poznali historię i legendy związane ze stolicą Małopolski. Po przejściu Drogą Królewską dotarli do Rynku, gdzie wysłuchali hejnału granego z wieży Kościoła Mariackiego. Odwiedzili także Muzeum Podziemia Rynku w Krakowie. Następnie zwiedzili Kopalnię Soli w Bochni, gdzie nocowali w Komorze Ważyn. Zwiedzili także Zamek w Nowym Wiśniczu.

• Język angielski

• Grupa Ob w ramach lekcji kulturowej na zajęciach z języka angielskiego poznała historię, zwyczaje i tradycje związane z Dniem św. Patryka patrona Irlandii. Wszyscy mogli poczuć klimat tego radosnego święta przy irlandzkiej muzyce, tańcach i przebraniach.

• Konkurs czytelniczy

• W środę, 22 marca, dwuosobowe drużyny z klasy IIa i IIb brały udział w konkursie czytelniczym „Nie do pary czyli perypetie skarpetek ”. Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z/s w Grzawie. Zakresem tematycznym konkursu była lektura J. Bednarek „Niezwykłe przygody dziesięciu skarpetek”. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do udziału w konkursie. Wykazali się doskonałą znajomością treści lektury, rezultatem jest uzyskane drugie miejsce. Dzieciom zostały wręczone dyplomy oraz nagrody książkowe.

• Witamy wiosnę

• Wiosnę przywitaliśmy kolorowo. Uczniowie mieli za zadanie ubrać się w różnobarwne kolory. Konkurs wygra klasa, w której najwięcej uczniów będzie ubranych kolorowo.

• Kino

• Klasy pierwsze pojechały do kina na film "Wróżka Zębuszka". Sympatyczna Violetta szkoli się, żeby zostać Wróżką Zębuszką i móc wręczać dzieciom prezenty w zamian za ich mleczne zęby. Pełni wrażeń kinowych, zadowolone dzieci wróciły do szkoły. Dzień był wyjątkowo udany. Wyjazd zorganizowana z okazji Dnia Kobiet.

• Planetarium

• Klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do Planetarium Śląskiego w Chorzowie. Ciekawe zajęcia dydaktyczne poszerzyły wiedzę naszych uczniów na temat gwiazd, gwiazdozbiorów i Układu Słonecznego. Jeszcze długo po zakończeniu seansu dzieci prowadziły ożywione „astronomiczne dyskusje”. Wycieczka odbyła się 8 marca z okazji Dnia Kobiet.

• Pomagamy

• Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania. Zbiórka darów na rzecz fundacji "Zwierzęca Arkadia" zwieńczona została wielkim sukcesem. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać pokaźną ilość darów dla czworonogów w potrzebie. Dziękujemy!

• Talenty

• Masz talent Pokaż go nam

Robisz coś wyjątkowego Śpiewasz tańczysz żonglujesz szczególnie wyróżniasz się w jakiejś dziedzinie A może chcesz pochwalić się innymi oryginalnymi zainteresowaniami lub talentami Jeśli choć na jedno pytanie Twoja odpowiedź brzmi twierdząco, zgłoś swój udział w Konkursie Miedźniańskie Talenty 2023 pod patronatem Wójta Gminy Miedźna, który odbędzie się 18 maja w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Woli.

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania http://gok.miedzna.pl/miedznianskie-talenty-2023/

• O przyrodę dbamy, dobre rady mamy!

• Sprzątaj, segreguj, oszczędzaj, troszcz się… Na świetlicy uczniowie doskonale wiedzą, jak dbać o najbliższe otoczenie. Ustalili, co znajduje się w pobliżu szkoły, co daje powody do radości, a co zasmuca. Świetnie poradzili sobie z definicją odpadów. Wskazali, jak unikać ich produkcji i co z nimi robić. Wszystko to przelali na pełen kolorów plakat. W zabawie pomagała EkoLidka.

Kiedy przyroda jest zdrowa? Co powoduje, że choruje? Jak wpływa to na nasze zdrowie? Jakie korzyści daje nam las? Dzieci kreatywnie odpowiedziały na te pytania na rysunkowych mapach myśli.

W świetlicy oraz na korytarzu szkolnym zagościły Eko – kąciki z pracami dzieci. Tym sposobem ZSP w Woli zrealizował temat: Odpady i konsekwencje dla przyrody. To pierwszy krok w realizacji zadań wymaganych w Ogólnopolskim Konkursie Edukacji Ekologicznej „rePETujemy”. Efekty pracy dzieci można zobaczyć w galerii. Przed nami kolejne wyzwania. Trzymajcie kciuki!

• Wizyta w bibliotece

Za nami kolejne spotkanie grupy O a z książką w Gminnej Bibliotece Publicznej. Dziękujemy za mile spędzony czas i już czekamy na kolejne spotkanie.