• Świetlicowe rekordy skoków na skakance

Listopad był miesiącem konkursu skoków na skakance, który zorganizowali nauczyciele świetlicy. W konkursie wzięli udział chętni uczniowie klas I–V, którzy dzielnie skakali, by pobić własny rekord. Udało się to Weronice Gaj z klasy 3b, która skoczyła 400 razy, zdobywając I miejsce. II miejsce przypadło Brayanowi Szatkowskiemu z klasy 2a, który skoczył 382 razy. III miejsce zajął Filip Kołodziejczyk z klasy 4b, który skoczył 305 razy. Zwycięzcy otrzymali nagrody.

• Sukces Marysi

• Marysia Rozmus z klasy 6b została wyróżniona w rejonowym konkursie plastyczno-historycznym. Gratulujemy!

• Spotkanie z górnikami

• 11 grudnia dzieci z grup 0A i 0B spotkały się z ciekawymi gośćmi. Górnicy, przebrani w strój galowy i roboczy, przybliżyli wszystkim swoją trudną i niebezpieczną pracę. Dzieci poznały wiele ciekawostek o świętej Barbarze, stroju górniczym, sprzęcie wykorzystywanym w pracy górniczej dawniej i dziś. Bardzo serdecznie dziękujemy za ciekawą lekcję oraz cierpliwość okazaną naszym milusińskim.

• Lekcje wf

• W poniedziałek klasa 2b lekcję WF spędziła na dworze. Cudowne słońce, ogromne ilości śniegu wokół szkoły sprawiły dzieciom wielką frajdę.

Mikołajkowy wyjazd do kina

Mikołaj jak zawsze pamięta o grzecznych dzieciach. W tym roku uczniom klasy 3a i 3b przyniósł bilety do kina. Prezent bardzo się spodobał i 5 grudnia 2023 r. dzieci pojechały do Planet Cinema w Oświęcimiu na film pt. „Życzenie”. Animacja przyniosła dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń z wyjazdu wróciły uśmiechnięte i zadowolone.

• Andrzejki 2023

• 29 listopada dzieci z grup zerowych uczestniczyły w Andrzejkach. Były wróżby, zabawy taneczne, słodki poczęstunek. Wszystko odbyło się w radosnej atmosferze, bo przecież wróżby i przewidywanie przyszłości nie były na serio. Liczył się uśmiech i dobra zabawa.

W klasie 3a i 3b odbyły się andrzejki. Był to czas wróżb dotyczących tego, kim możemy zostać w przyszłości, co nas czeka niedługo, jaką postacią z bajki jesteśmy, a także wielu innych spraw. Dzieciom najbardziej podobały się wróżby, które były tajemnicą, ponieważ trzeba było oświetlić obrazek latarką, aby ją poznać.

Tego dnia dzieci bawiły się wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała ogromną ciekawość.

• Warsztaty krawieckie

• W minionym tygodniu przedszkolaki z grupy 0 B wzięły udział w warsztatach krawieckich. Pani Oliwia zademonstrowała dzieciom działanie maszyny do szycia, pokazała wzorniki materiałów i akcesoria krawieckie.

Podczas zajęć powstała piękna poduszka w kształcie chmurki i zimowy komin. Dziękujemy mamie Fabiana za podzielenie się z nami pasją do krawiectwa i bardzo ciekawą lekcję.

• Dzień Pluszowego Misia

• W naszej szkole zagościły misie. Z okazji Dnia Pluszowego Misia, który jest obchodzony na całym świecie 25 listopada, klasy przygotowały wystawy ulubionych misiaczków. Było kolorowo i wesoło.

Pamiętajcie! W poniedziałek ogłoszone będą wyniki konkursu na najlepszą dekorację.

• Spektakl profilaktyczny

• W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Woli klasy I - IV uczestniczyły w spektaklu profilaktycznym „Wyliczanki Pana Mola”. Natomiast klasy V - VIII brały udział w profilaktycznym przedstawieniu teatralnym „Nasza Klasa”. Tematyka przedstawień z elementami warsztatów profilaktycznych obejmowała profilaktykę uzależnień, przemoc wśród uczniów, agresję werbalną, relacje rówieśnicze, rozwiązywanie konfliktów bez użycia siły.

• Mistrz tabliczki mnożenia

• 17.11.2023 r. w naszej szkole odbył się konkurs tabliczki mnożenia dla klas trzecich. O tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia rywalizowali najlepsi matematycy z klasy 3a i 3b. Celem konkursu było rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych, wdrażanie do logicznego myślenia. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci z klas trzecich dowiodły, że są bezkonkurencyjne, a szybkość wykonania zadań była niesamowita!

• Biało czerwone

10 listopada uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdego Polaka. Dzieci z grup 0A i 0B przygotowały akademię, w której uczestniczyły wszystkie przedszkolaki. Nie zabrakło wierszy, piosenek, barw biało-czerwonych oraz symboli narodowych. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny, który stał się prawdziwą lekcją historii i patriotyzmu. Po akademii zostały wręczone nagrody konkursu plastycznego pt. „Polska moim domem”. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród.

• Wolontariusze

1 listopada 2023 uczniowie naszej szkoły: Oliwia Gaj, Oliwia Bochenek, Marcin Bitner, Filip Wiertel, Nadia Płoskońska, Natalia Wojtyczka, Jan Górczok i Daniel Krawczyk kwestowali przy cmentarzu w Górze. Pod opieką wolontariuszy Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie zbierali pieniądze na bieżącą działalność hospicjum.

Hospicjum Św. Ojca Pio

• "Witaminki"

• Zerówki dołączyły do projektu edukacyjnego „Witaminki”, który promuje zdrowe nawyki żywieniowe. Dyniowe wyzwanie już za nami! W ramach projektu dzieci poznały różne rodzaje dyń, wysłuchały wesołego opowiadania z dynią w roli głównej, wykonały piękne prace plastyczne. Nie zabrakło piosenki i bajki edukacyjnej. Tego dnia w menu stołówkowym była pyszna i zdrowa zupa dyniowa!

#witaminki

BLIŻEJ PRZEDSZKOLA - wychowanie i edukacja

• Dzień bez plecaka

• 3 listopada był dniem bez plecaka w naszej szkole. Uczniowie spakowali książki i zeszyty do pudeł, worków, pojemników, poszewek, walizek, pokrowców a nawet przenośnych lodówek i do pufy. Pomysłowość uczniów była w tym dniu jak zwykle na medal. Mamy nadzieję, że wszyscy się dobrze bawili!