W dniu 19.12. 2018. grupa 0 "a" brała udział w zajęciach bibliotecznych z cyklu "Legendy polskie". Dzieci wysłuchały legendy pt. "O Skarbniku z kopalni". Następnie brały udział w ciekawych zajęciach i warsztatach. Na zakonczenie wykonały prace plastyczne o tematyce zimowej. Za miesiąc znów będą gościły w bibliotece.
Wyróżnienie
Gratulujemy Jakubowi z klasy 5a. Otrzymał on wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastyczno-językowym "Żaba w gardle" organizowanym przez Instytut Francuski w Krakowie. Praca konkursowa musiała przedstawiać w sposób zabawny przysłowie w języku obcym ( język angielski). Dziękuję również pozostałym uczestnikom konkursu bo trochę prac zostało zakwalifikowanych do konkursu.
Zajęcia z Photnem
W dniu 13.12.2018. grupy 0 "a" i 0 "b" uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez przedstawiciela Wydawnictwa MAC. W trakcie zajęć dzieci miały okazję zapoznać się z Photonem. Photon jest interaktywnym robotem edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenie i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii. Zadaniem robota jest uczenie dzieci programowania.
Świąteczna paczka
Po raz kolejny organizujemy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli akcję „ Świąteczna Paczka” dla potrzebujących w naszej okolicy. Serdecznie zapraszamy społeczność szkolną i przedszkolną do udziału w tak szlachetnym przedsięwzięciu. Liczymy na szczodrość i pomoc w zbiórce produktów. Akcja trwa od 7 do 17 grudnia. Dziękujemy za wsparcie i życzymy wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
Niezwykły gość
6 grudnia do naszej szkoły zawitał niezwykły gość. Święty Mikołaj wraz z pomocnikami odwiedził klasy i obdarował każdego ucznia słodkim upominkiem. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok. Obiecujemy, że będziemy grzeczni.
Radzie Rodziców dziękujemy za wsparcie św. Mikołaja. Samorząd Uczniowski
Rekrutacja
Szanowni Państwo Dyrektorzy, miło mi poinformować, że przygotowaliśmy kolejną część materiałów informacyjnych dotyczących rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.
W załączeniu przekazuję ulotkę opracowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną. W materiale tym opisano szczegółowo zasady rekrutacji, w tym terminy egzaminów i sposób punktowania. Jestem przekona, że zawarte w ulotce informacje odpowiedzą na wiele pytań i wątpliwości związanych z naborem do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.
Informuję, że ulotki w wersji papierowej zostały przygotowane dla wszystkich uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz III klas gimnazjów. Wkrótce wyślemy je do kuratoriów oświaty, które ustalą zasady dystrybucji materiałów do szkół.
Proszę, aby za Państwa pośrednictwem ulotki dotarły do wszystkich zainteresowanych uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjów. Proszę również o zapoznanie rodziców tych uczniów zarówno z ulotką, jak i listem dotyczącym rekrutacji na rok szkolny 2019/2020.
Do wiadomości dołączam również komunikat MEN, w którym znajdą Państwo m.in. informację o działaniach informacyjnych ministerstwa, wsparciu samorządów przy rekrutacji na rok szkolny 2019/2020, a także statystyki dotyczące naboru do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.
Z wyrazami szacunku
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej
Załączniki:
Komunikat MEN na temat rekrutacji na rok szkolny 2019-2020 w wersji word.docx
List Minister Edukacji do Rodzicow w wersji pdf.pdf
Ulotka dotyczaca rekrutacji do szkol ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019.pdf
Zaproszenie
Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie
Szkoły Podstawowej im. Stanisława Hadyny we Frydku zapraszają:
byłych nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej we Frydku
na obchody 50-lecia budynku
Szkoły Podstawowej im. Stanisława Hadyny we Frydku
połączone z 45-leciem
Zespołu Pieśni i Tańca Frydkowianie
dnia 11 grudnia 2018 r. o godz. 10:00
w Szkole Podstawowej im. Stanisława Hadyny we FrydkuProgram imprezy:
8:30 - Msza Święta w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Wszechświata we Frydku
10:00 - rozpoczęcie, przywitanie gości
10:30 – 12:00 program artystyczny
12:00 – poczęstunek
Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 4 grudnia 2018 r. (w sekretariacie szkoły tel. 32 211 62 29)
Mikołajki – 2018
Dnia 5 grudnia 2018r. klasy ‘’0 –III’’ wyjechały do OCK w Oświęcimiu na spotkanie z aktorami Teatru ‘’IN - ART ‘’ z Wrocławia. Uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt. ‘’Baśnie polskie’’. Podziwiały piękną scenografię, grę aktorską, a także towarzyszącą oprawę muzyczną. Przedstawienie było prezentem mikołajkowym dla uczniów. Wszyscy przeżywali odgrywane role i przenosili się w świat baśni. Z niezapomnianymi wrażeniami czekamy na spektakl w kwietniu.
Dzień Integracji
„Jeśli otrzymałeś coś więcej niż inni w postaci dobrego zdrowia, uzdolnień, energii, sukcesów, radosnego dzieciństwa, harmonijnej atmosfery domowej, nie traktuj tego jako oczywiste. Należysz do ludzi szczęśliwych, a zatem powołany jesteś, aby wiele podarować innym”.
Słowami Alberta Schweitzera rozpoczęliśmy po raz kolejny obchody Dnia Integracji.
Nasze święto związane jest z przypadającym na 3 grudnia Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych ustanowionym przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w 1992 roku.
W dzisiejszej uroczystości uczestniczyli uczniowie klas 0-5, nauczyciele oraz zaproszeni goście: wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Grzawie wraz z opiekunami oraz uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych z Pszczyny.
Wspólnie podziwialiśmy występy:
- laureatów konkursu recytatorskiego, który był zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
- uczniów kl. 2a, 2b i 3c
- uczennic biorących udział w konkursie regionalnym „Pogodejmy po naszymu”
- wychowanków Środowiskowego Domu Samopomocy
- zespołu Avocado
Po występach nasi goście brali udział w warsztatach artystycznych i informatycznych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom oraz gościom za udział oraz pomoc w przygotowaniu tej uroczystości
W czwartek 6 grudnia Nasze dzieci odwiedzi Święty Mikołaj dwa razy!
- Swoją przygodę rozpocznie ok. godziny 9:00 i spotka się z wszystkimi uczniami naszego Zespołu. Następnie o godzinie 17:00 odwiedzi tych, którzy przyjdą na spotkanie z Nim do budynku przy ul. Lipowej 3.
Spotkanie z Mikołajem 6.12.2018 r. o godzinie 17:00 organizuje Sołtys Woli Pan Andrzej Biszkant wraz z Radą Sołecką.
Zapraszamy wszystkie dzieci. Wstęp wolny.
Życzenia
- Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze Rodzinyochronnymi ramionami, zapewniając poczucie bezpieczeństwa,komfortu życiowego i pewności dnia jutrzejszego.Najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Górnika składa Dyrekcja,Nauczyciele oraz Pracownicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Woli.
Bezpłatne szkolenia w gminie Miedźna
Trwają zapisy na bezpłatne szkolenia w gminie Miedźna w ramach projektu „Krok w przyszłość”
Jak bezpiecznie korzystać z Internetu, zarządzać swoją prywatnością i załatwiać w sieci sprawy urzędowe? Na te i wiele innych pytań odpowie instruktor podczas rozpoczynających się w lutym szkoleniach w ramach projektu „Krok w przyszłość”.
„Krok w przyszłość” to bezpłatny program rozwoju kompetencji cyfrowych dla mieszkańców gminy Miedźna powyżej 25. roku życia. To doskonała propozycja dla tych, którzy chcą aktywnie i wszechstronnie korzystać z nowych technologii w życiu codziennym. Instruktor, który poprowadzi warsztaty, pomoże zrozumieć zainteresowanym nowe technologie, które nie tylko ułatwiają kontakty z instytucjami, ale też mają wpływ na aktywność ludzi np. poprzez uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych. Wśród proponowanych zagadnień znajdą się zarówno te dedykowane rodzicowi w sieci, jak też związane z działalnością w mediach społecznościowych czy załatwianiem drogą elektroniczną spraw związanych z finansami.
Szkolenia do wyboru:
- Rodzic w Internecie
- Moje finanse i transakcje w sieci
- Mój biznes w sieci
- Tworzę stronę internetową (blog)
- Kultura w sieci
- Działam w sieciach społecznościowych
Rekrutacja trwa od listopada 2018 roku do stycznia 2019 roku.
Więcej informacji o rekrutacji: http://www.zoiw.miedzna.pl/index.php/22-krok-w-przyszlosc
Projekt „Krok w przyszłość” realizowany jest w ramach programu pn. „Obywatel.IT – program rozwoju kompetencji cyfrowych osób powyżej 25 roku życia zamieszkałych w województwie śląskim i opolskim” POPC.03.01.00-00-0052/17-00 współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 dla osi priorytetowej III. Cyfrowe kompetencje społeczeństwa; dla działania: 3.1. Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.
Szkolny Gang Słodziaków
W bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy pt: „Szkolny Gang Słodziaków”. Uczestnicy zapoznali się z treściom książki Renaty Piątkowskiej pt.„Gang Słodziaków” na zajęciach lekcyjnych lub samodzielnie przeczytali opowiadania o mieszkańcach leśnej polany. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy II i III. Zadania okazały się łatwe dla 5 czytelników i oni już w pierwszej rundzie zdobyli pluszaki-słodziaki. Do dogrywki przystąpiło 4 uczniów, jednak tylko jeden zakwalifikował się do ligi zdobywców maskotek.
Zwycięzcami zostali: Liliana Zając, Julia Taska, Emilia Kasperczyk, Laura Pacwa, Oliwia Gaj i Marcin Raczkowski. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Gratuluję i do zobaczenia na następnym konkursie.
Zespół muzyczny METRUM FORTE
29 listopada 2018r. naszą szkołę odwiedził zespół muzyczny METRUM FORTE. Uczniowie mieli okazję świetnie się bawić. W czasie trwania zajęć umuzykalniających, goście cały czas angażowali naszych uczniów do wspólnej zabawy i aktywnego udziału. Kontakt z utworem muzycznym doskonali smak estetyczny, pomaga uczyć koncentracji oraz kształtuje wrażliwość młodych ludzi. Dlatego zajęcia muzyczne w naszej szkole staną się tradycją. Wszyscy świetnie się bawili, a na zakończenie artyści otrzymali gromkie brawa.
Warsztaty "A na grubie fajnie jest "
W dniu 30.11.2018. dzieci z grup 0 "a" i 0 "b" brały udział w warsztatach związanych tematycznie z pracą górników. Warsztaty te nosiły nazwę "A na grubie fajnie jest ". W czasie zajęć dzieci miały okazję zapoznać się z pracą górników ilustrowaną ciekawymi zdjęciami, dowiedziały się również do produkcji jakich przedmiotów codziennego użytku wykorzystywany jest węgiel. Dzieci wykonały również prace plastyczne posługując się węglem kreślarskim. Na zakonczenie warsztatów wysłuchały legendy pt. "Żabi pachoł" opowiadanej przez "Skarbnika".
XIX Maraton Pisania Listów
Zapraszamy do
Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Woli
(budynek przy ulicy Przemysłowej 7)
Listy piszemy w godz. 8.00 -21.00 w piątek 7 grudnia
Szanowni Państwo!
W dniach 29 listopada - 9 grudnia 2018 r, w całej Polsce, odbędzie się XIX Maraton Pisania Listów Amnesty International.
W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane są ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane. List może napisać każda osoba, która chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka.
Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje nam się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Listy pisane ludzi na całym świecie są naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia. Nasze listy solidarności okazują się często ostatnią nadzieją dla prześladowanych i więzionych. Dlatego co roku organizujemy Maraton Pisania Listów.
Nowy plac zabaw w Gminnym Przedszkolu Publicznym nr 1 im. Juliana Tuwima w Woli /ZSP w Woli/.
„Ach! Plac zabaw fajna sprawa, tu dopiero jest zabawa.
Jest tu karuzela, zjeżdżalnia, huśtawki i pociąg wspaniały
i zawsze jest nam strasznie żal gdy stamtąd wracamy.”
W piątek 23.11.2018 r. o godzinie 10.00 został oddany do użytku nowy plac zabaw. Na placu pojawiły się różnorodne urządzenia np. lokomotywa z wagonikami, huśtawka- bocianie gniazdo, bujak łódka, piaskownica, zestaw zabawowy w skład którego wchodzą : dwie wieże, trap z liną, ścianka wspinaczkowa, przejście linowe, rura zjazdowa, panel zegar i kółko i krzyżyk.
Cieszymy się bardzo i jesteśmy niezmiernie dumni, z faktu, że nowy plac powstał w naszym przedszkolu.
Wiemy, jak ważna jest zabawa na świeżym powietrzu, jak ważny jest dla dzieci codzienny ruch. Dla ich rozwoju możliwość korzystania z placu zabaw jest nie do przecenienia. Plac zabaw to nie tylko miejsce, gdzie dzieci się bawią. One się tu uczą. Plac zabaw przygotowywuje najmłodszych do życia w społeczeństwie, uczy współpracy i rywalizacji.
Bardzo chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania miejsca wspólnej zabawy.
Przedszkolaki Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Woli.
Relacja z zajęć wspinaczkowych.
W piątkowe popołudnie 23 listopada w ramach zajęć pozalekcyjnych grupa uczniów naszej szkoły wzięła aktywny udział w zajęciach na ściance wspinaczkowej organizowanych w ramach współpracy z UKST „DIABLAK”.
Wspinaczka to bardzo ciekawa, atrakcyjna i wyzwalająca adrenalinę dyscyplina sportu. Jednak uczniowie uprawiają ją raczej amatorsko, w celu poprawy własnej sprawności fizycznej i koordynacji.
Uczestnicy piątkowych zajęć doskonalili poznane wcześniej techniki wspinaczkowe. Nowi uczestnicy poznali podstawowe zasady asekuracji i wspinania oraz praktycznie je przećwiczyli, poprawiając i doskonaląc technikę. Amatorzy wspinaczki przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo oraz o jak najlepsze wykorzystanie czasu, żeby jak najwięcej się nauczyć i technicznie poćwiczyć. W ciągu 3godzin zajęć każdy z uczestników pokonał kilkakrotnie drogi wspinaczkowe o zróżnicowanej trudności, dostosowanej do indywidualnych umiejętności.
Zajęcia odbywają się na ściance wspinaczkowej PRIMAROCA w Bielsku-Białej.
Opiekun: Marta Mroczka
Relacja z wycieczki w Beskid Śląski
Błatnia (917m n.p.m.) to góra w Beskidzie Śląskim o średniej wysokości, ale dobra na niedzielny spacer, szczególnie dla młodych turystów. Dlatego też ten szczyt stał się celem ostatniej wycieczki przygotowanej przez UKST „DIABLAK” z którą nasza szkoła współpracuje. Przy bardzo sprzyjającej pogodzie grupa pojechała do Jaworza, skąd przez Siodło pod Przykrą, po spokojnym i niemęczącym spacerze, zdobyła szczyt. Następnie ze szczytu, na krótki odpoczynek, uczniowie udali się do schroniska na Błatniej. Po przerwie turyści zeszli do Brennej. Długość trasy 10 km, suma przewyższeń 500m.
W czasie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z geografią ogólną obszaru wycieczki i sąsiadujących pasm górskich oraz historią terenu. Omówiono także ogólną geologię Beskidu Śląskiego. Uczestnikom przybliżono również historię terenu i miast znajdujących się na trasie przejazdu a także wybranych zabytków, omówiono również podstawy topografii obszaru wycieczki oraz informacje ogólne dotyczące lasów i drzewostanu.
Nasza szkoła współpracuje z Uczniowskim Klubem Sportowo – Turystycznym „DIABLAK” w Pszczynie z Urzędem Miejskim w Pszczynie, Starostwem Powiatowym w Pszczynie oraz z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.
Zapraszam do galerii.
Archiwum Aktualności